placené stání banner Interaktivní mapa mobilní verze

Akce

Aktuálně z MČ

Aktuálně z MČ

 • Návštěvníky sadů Svatopluka Čecha nově osvěží vodotrysky, mlžítka a brouzdaliště

  19.01. 2022
  Praha 2 zahájila v těchto dnech stavební práce v sadech Svatopluka Čecha. Výsledkem bude nový vodní prvek v centrální části parku. Vodotrysky a brouzdaliště osvěží návštěvníky už letos, zahájení zkušebního provozu je plánováno během letních prázdnin. V ploše mezi tryskami bude viditelný úryvek z díla spisovatele Svatopluka Čecha.
 • Prohlášení MČ Praha 2

  17.01. 2022
  Praha 2 pomůže seniorce, které následkem technické závady narostla spotřeba vody a odpustí jí dlužnou částku
 • Dejte BIOodpadu 2. šanci v hnědé BIOpopelnici

  13.01. 2022
  Už máte svou BIOpopelnici? Stačí vyhodit například natě či slupky z kuchyně ne do běžné, ale právě do BIOpopelnice. A druhá šance je tu! Rostlinný odpad se změní v užitečný kompost. Snížíte obrovské množství směsného městského odpadu a prospějete parkům, sadům a zahradám, které nám zlepšují ovzduší.
 • Sběr olejů a tuků z domácností v Praze 2

  13.01. 2022
  Na území městské části Praha 2 jsou od 5. 1. 2022 umístěny na stávajících stanovištích nové nádoby na sběr použitých potravinářských olejů a tuků z domácností. Sběr olejů a tuků přešel do systému hl. m. Prahy. Pravidelnou obsluhu sběrných nádob bude nyní zajišťovat společnost Viking group, s. r. o., na základě smlouvy o spolupráci s hl. m. Prahou.
 • Dvojka poskytne další byt obětem domácího násilí

  12.01. 2022
  Městská část Praha 2 poskytne organizaci Rosa – centrum pro ženy, z. s., která se dlouhodobě stará o oběti domácího násilí, již druhý byt. Bude využit pro potřeby krizového bydlení zejména pro ženy a oběti domácího násilí