Záchranářský vrtulník by mohl v budoucnu přistávat na pontonu u náplavky v Podskalí (vloženo video)

Variantu u náplavky podporuje i vedení radnice Prahy 2, které dosavadní heliport v Zítkových sadech považuje z bezpečnostního hlediska za nevyhovující. Ačkoliv je místo osazeno informačními cedulemi, přistání vrtulníku musí probíhat vždy za asistence policie.

„Dosavadní umístění heliportu v Zítkových sadech nepovažujeme z bezpečnostních důvodů za vhodné. Proto hledáme trvalé umístění a na jeho řešení spolupracujeme. Záměr vybudování heliportu v Podskalí považujeme za vhodnou variantu. Variantu s možnou realizací v blízké budoucnosti. Tuto možnost jsme společně se zástupci magistrátu, Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, Záchranné služby hlavního města Prahy, Státní plavební správy i se správci náplavky projednávali již na podzim loňského roku. Heliport podporujeme i proto, že nebude určen pro komerční využití. Na místě by přistával vrtulník určený k převozu mimotělních oběhů a včasnému zajištění péče o předčasně narozené děti,“ uvedl k tématu radní pro bezpečnost Prahy 2 Michal Zuna.

Nový heliport pro záchrannou službu by mohl vzniknout na pontonu v pražském Podskalí. Odtud by záchranáři vozili pacienty do Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) na Karlově náměstí nebo do Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí.