Starostka Prahy 2 Jana Černochová se zúčastnila pietního shromáždění

Pietní shromáždění k připomínce uplynutých 80 let od prvního transportu do Terezína se konalo na Masarykově nádraží, odkud byly transporty vypravovány. Aktu se zúčastnili kromě jiných také Šimon Krbec, výkonný ředitel Centra studií genocid Terezín, David Stecher, potomek obětí holokaustu a hrdinů čs. odboje, brigádní generál Aleš Knížek a Ivan Bednárik, generální ředitel a předseda představenstva Českých drah.
Významná židovská komunita žila před druhou světovou válkou právě u nás v Praze 2, a nejen proto se pietního aktu zúčastnila starostka Prahy 2 Jana Černochová, aby uctila památku obětí.
Památku našich židovských občanů si připomínáme na Dvojce pravidelně. Na tragické osudy vzpomínáme například kameny zmizelých – Stolpersteiny. Kameny připomínají oběti nacistického režimu a lidí, kteří byli deportováni do koncentračních táborů, a domů se již nevrátili.

Zveřejněno: 24.11.2021 – webadmin@praha2.cz