Praha 2 předala zdravotníkům VFN v Praze balíčky dobrot a poděkovala za jejich práci (vloženo video)

Starostka Prahy 2 Jana Černochová a místostarostka Alexandra Udženija v úterý poděkovaly zdravotníkům Všeobecné fakultní nemocnice v Praze za dosavadní spolupráci a vynikající koordinaci očkování seniorů a předaly jim obrázky od dětí a dobroty od sponzora – společnosti Nestlé Česko, s. r. o.

Bezpečí a zdraví občanů Prahy 2 jsou po celou dobu pandemie prioritou radnice. Proto se již na začátku ledna rozhodla, že nebude spoléhat na centrální registr očkování, ale půjde vlastní cestou. Navázala na dlouhodobou vynikající spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze, která v druhé městské části sídlí, a vsadila na přímou komunikaci se svými seniory. Zřídila bezplatnou registrační linku 800 600 604, na které zájemce o očkování eviduje, a hotové seznamy pak předává zdravotníkům.

„Žádné poděkování nemůže být dost velké na to, aby vyjádřilo moji úctu k práci zdravotníků, kteří nám pomáhají s očkováním. Panu řediteli Davidovi Feltlovi a celému zdravotnickému týmu patří můj obrovský obdiv a poděkování, protože jsou to opravdu profesionálové na svém místě, protože jsme právě díky nim zajistili očkování našim seniorům bez zbytečných front a stresu. Díky naší spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí se více než dva a půl tisíce lidí cítí bezpečněji,“říká starostka Prahy 2 Jana Černochová.

„Naše infolinka i nadále zvoní bez přestání. Vedle seniorů byli mezi prvními naočkováni také klienti a zaměstnanci našeho Centra sociálních služeb i učitelé a zaměstnanci mateřských a základních škol, a v očkování stále pokračujeme. Když je potřeba, pomůžeme i hůře pohyblivým občanům a zajistíme pro ně odvoz, nebo osobní asistenci. Chci moc poděkovat společnosti Nestlé Česko, která připravila balíčky dobrot pro zdravotníky očkovacího centra jako poděkování za jejich skvělou práci. Možná jim to i pomůže se alespoň na chvíli odreagovat od každodenního neustálého stresu,“ dodává místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija, která má na starosti sociální oblast.

„Jsem rád, že radnice Prahy 2 vnímá naši nemocnici jako partnera, na kterého se může kdykoli spolehnout. Fungujeme spolu dobře v dobách normálních, a o to více mne těší, že společně umíme překonávat i tuto nelehkou dobu covidovou a udělat tak maximum pro ochranu zdraví obyvatel Prahy. S dvojkovou radnicí společně konzultujeme i rozvoj Všeobecné fakultní nemocnice a máme radost, že naše plány mají jejich podporu. Dodává nám to sílu pro neustálé zlepšování kvality zdravotní péče o naše pacienty,“ poděkoval ředitel Všeobecné fakultní nemocnice v Praze prof.MUDr. David Feltl, Ph.D., MBA.

VFN v Praze a radnici Prahy 2 spojuje dlouhodobé partnerství. Nemocnice také ocenila radnici Prahy 2 jako nejlépe spolupracující organizaci v roce 2020. Městská část Praha 2 nabídla zdravotníkům, že zajistí místo pro jejich děti v dětských skupinách, vedení Prahy 2 a zaměstnanci úřadu podpořili VFN také dobrovolným dárcovstvím krve.

Praha 2 předala zdravotníkům VFN v Praze balíčky dobrot
 a poděkovala za jejich práci

Zveřejněno: 30.03.2021 – webadmin@praha2.cz