Městská část Praha 2 uspěla v soutěži Zlatý erb

Ve středu 8. září 2021 byly v rezidenci pražského primátora na Mariánském náměstí vyhlášeny výsledky krajského kola letošního ročníku soutěže Zlatý Erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Praha 2 v tomto klání uspěla s webovou aplikací Encyklopedie Prahy 2 s podtitulem kulturně historické dědictví, encyklopedie.praha2.cz, a stanula na prvním stupni vítězů v kategorii Nejlepší elektronická služba a projekty Smart City.

Ocenění z rukou představitelů hl. m. Prahy a organizátorů soutěže převzal zakladatel projektu a místostarosta městské části Praha 2 pro oblast kultury Jaroslav Šolc. Tomu se stala práce na projektu doslova koníčkem.

„Jsem velmi potěšen, že se webové stránky projektu Encyklopedie Prahy 2 probojovaly v pražské konkurenci až na stupně vítězů. Pro mne i mé kolegy a spolupracující partnery je tento úspěch povzbuzující odměnou za veliké úsilí, které projektu každodenně věnujeme. Spolu s oblibou ze strany uživatelů je toto ocenění závazkem, abychom encyklopedii dále rozvíjeli nejen po stránce obsahové, ale i nabídkou zajímavých funkcí. Nápadů máme v zásobě stále dost a kultura a historie stále baví nejen nás,“ uvedl při převzetí ceny Jaroslav Šolc.

Webová aplikace Encyklopedie Prahy 2 byla spuštěna v srpnu 2018 a rychle si našla své příznivce. Druhá městská část je čtvrtí bohatou na kulturně historické dědictví a Encyklopedie Prahy 2 nabízí zajímavé informace vztažené ke konkrétním místům nejen obyvatelům Prahy 2, ale všem zájemcům o historii, architekturu a kulturu. Každý měsíc zaznamenává 10–15 tisíc návštěv.

Encyklopedie je vytvořena v českém jazyce. Aktuálně obsahuje více než 1800 encyklopedických hesel a její obsah je stále doplňován. Obsahuje informace o zajímavých „Místech“ na území městské části (ulice a jejich historie, slavné stavby, pamětní místa, sochy a plastiky), dále informace o jejích „Osobnostech“ i o „Událostech“ a nabízí i „Aktuality“ nebo tematické publikace vydané městskou částí. V posledním roce přibyly „Proměny v čase“ s historickými fotografiemi a mapami, tematické „Vycházkové trasy“ a „Hry a kvízy“. Úplnou novinkou je propojení encyklopedie s venkovní hrou Putování Prahou 2, putovani.praha2.cz.

Zlatý erb 2021

Zveřejněno: 09.09.2021 – webadmin@praha2.cz