Harmonogram oprav chodníků v roce 2021

Další etapa rekonstrukce inženýrských sítí a s tím související výkopy a přípravné práce je v plném proudu. Pokračuje také speciální program, v rámci kterého se vytipovaným lokalitám navrací původní vzhled a vyměňuje se asfaltový povrch chodníků za žulovou mozaiku.

Radnice Prahy 2 dělá maximum pro to, aby toto období bylo pro občany co možná nejsnesitelnější. Usiluje o to, aby probíhající práce obtěžovaly občany co možná nejméně. I letos se tak bude snažit o jejich koordinaci a jednotlivé etapy prací pravidelně monitorovat a vyhodnocovat. Případné nedostatky je připravena radnice se zhotoviteli a správci sítí a komunikací řešit.

Širokopásmová výměna inženýrských sítí proběhla v mnoha ulicích Prahy 2 už loni. Celá řada chodníků se tak dočkala nového povrchu. Tam, kde to historický kontext umožňoval, byla navrácena mozaiková dlažba, která odpovídá tradiční podobě širšího historického centra města.

A kterých lokalit se rekonstrukce chodníků a komunikací týkají letos? Kromě Vinohrad získají lepší vzhled chodníky v Nuslích a Novém Městě.

Podrobnější harmonogram je přílohou textu. O jeho případných změnách bude radnice své obyvatele informovat jak na webu, tak na sociálních sítích.
Harmonogram oprav chodníků 2021

Zveřejněno: 26.05.2021 – andrea.zoulova@praha2.cz