Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  >
  • Centrální městské části dnes podepsaly společnou deklaraci

17.09. 2021
    Praha 2 se v ní spolu s Prahou 1 a 5 obrací na hlavní město a žádá rychlé řešení náporu narkomanů a lidí bez domova.
  • V jednací síni Městského soudu v Praze se přednášelo o obětech TČ

16.09. 2021
    Ve středu 15. září 2021 proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí "Praha 2 - městská část vlídná k obětem" zaměřená na práva a ochranu obětí trestných činů.
  • Praha 2 obdarovala strážníky, policisty i hasiče

15.09. 2021
    Starostka Prahy 2 Jana Černochová a radní pro bezpečnost Michal Zuna začátkem tohoto týdne předali strážníkům městské policie výpočetní techniku a mobilní telefony v hodnotě 80 tisíc korun. Městská část Praha 2 tím završila letošní podporu bezpečnostních složek.
  • Blíží se Vinobraní na Grébovce (video)

15.09. 2021
    Už jen několik dní zbývá do zahájení 14. ročníku Vinobraní na Grébovce, jedné z nejoblíbenějších akcí, která se v Praze 2 koná. Letos proběhne ve dnech 17. a 18. září, nejprve na náměstí Míru a o den později v Havlíčkových sadech (Grébovce).
  • Omezení konzumace alkoholu na náplavce Praha 2 vítá, k novele vyhlášky má ale připomínky

14.09. 2021
    Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání projednali návrh obecně závazné vyhlášky hlavního města Prahy o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. Uvítali omezení alkoholu na náplavce, které dlouhodobě prosazovali, a také zpřesnění terminologie. Zároveň však žádají Magistrát hlavního města Prahy o doplnění návrhu o své zásadní připomínky.
  • Festival sportu pro Dvojku

13.09. 2021
    V pondělí 13. září se v TJ Sokol Praha Královské Vinohrady konal další ročník Festivalu sportu pro Dvojku, který představuje dětem i dospělým sporty, jež mohou aktivně v Praze 2 provozovat. Propojuje místní sportovní kluby s veřejností a pomáhá získat nové sportovce. Zájemci se mohou hravým způsobem seznámit se širokou škálou sportů a vybrat si ten, který je jim nejbližší.
  • Základní škola u sv. Štěpána má novou počítačovou učebnu (video)

13.09. 2021
    Starostka městské části Praha 2 Jana Černochová a místostarosta Jan Kolář dnes symbolicky otevřeli nově zrekonstruovanou počítačovou učebnu v Základní škole u sv. Štěpána. Akce se uskutečnila v rámci programu „Dvojka digitální“, kterým radnice pomáhá školám v oblasti IT s důrazem na využití moderních technologií ve vzdělávacím procesu.
  • Městská část Praha 2 uspěla v soutěži Zlatý erb

09.09. 2021
    Ve středu 8. září 2021 byly v rezidenci pražského primátora na Mariánském náměstí vyhlášeny výsledky krajského kola letošního ročníku soutěže Zlatý Erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Praha 2 v tomto klání uspěla s webovou aplikací Encyklopedie Prahy 2 s podtitulem kulturně historické dědictví, encyklopedie.praha2.cz, a stanula na prvním stupni vítězů v kategorii Nejlepší elektronická služba a projekty Smart City.
1234>

Aktuálně z úřadu