Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  >
  • Vzpomínka na osvobození

05.05. 2021
    Pietní akt u budovy Českého rozhlasu na Vinohradské třídě, kterým si připomínáme 76. výročí Pražského povstání a konec 2. světové války, byl i letos nezvykle tichý. Pamětní věnce byly před budovou Českého rozhlasu položeny v tichosti a jednotlivé osobnosti se přišly poklonit padlým hrdinům individuálně. Památku padlých uctila i Praha 2, a to položením věnce stylizovaného do barev městské části, tedy červené a žluté.
  • Praha 2 letos odstraní více než 2000 m² graffiti, do programu je zapojeno přes 600 domů (vloženo video)

07.05. 2021
    Městská část Praha 2 úspěšně pokračuje v antigraffiti programu, který realizuje už jedenáctým rokem. Během prvních tří měsíců letošního roku bylo v rámci projektu vyčištěno 57 domů, na kterých bylo odstraněno více než 319 m² graffiti. Celkově v roce 2021 plánuje odstranit více než 2000 m² graffiti.
  • Na náměstí Míru začal Rok svaté Ludmily (vloženo video)

04.05. 2021
    V pondělí 3. května odpoledne byla za zvuku fanfár u chrámu sv. Ludmily na náměstí Míru slavnostně zahájena první z řady akcí chystaných v Praze 2 k letošnímu Roku svaté Ludmily. Ten je připomenutím mučednické smrti první české kněžny před 1100 lety.
  • Elektronická aukce nájemních bytů

03.05. 2021
    Městská část Praha 2 nabízí volné bytové jednotky k pronájmu formou elektronické aukce.
  • Výstava na náměstí Míru přiblíží výjimečný vztah českého a židovského národa

30.04. 2021
    Od 1. do 29. května proběhne na náměstí Míru venkovní výstava o historii vztahů mezi Izraelem a Českou republikou. Výstava s názvem Záhadné pouto vznikla při příležitosti 30. výročí obnovení diplomatických vztahů mezi Státem Izrael a tehdejším Československem z podnětu Velvyslanectví Státu Izrael v ČR.
  • V ulicích V Pevnosti a K Rotundě se budou opravovat chodníky

29.04. 2021
    Chodníky vyšehradských ulic V Pevnosti a K Rotundě se budou opravovat. Práce začnou 5. května a skončí 27. června. Dodavatelem je DAP, a. s.
  • Záchranářský vrtulník by mohl v budoucnu přistávat na pontonu u náplavky v Podskalí (vloženo video)

29.04. 2021
    Variantu u náplavky podporuje i vedení radnice Prahy 2, které dosavadní heliport v Zítkových sadech považuje z bezpečnostního hlediska za nevyhovující. Ačkoliv je místo osazeno informačními cedulemi, přistání vrtulníku musí probíhat vždy za asistence policie.
  • Výtěžek potravinové sbírky v Praze 2 předčil všechna očekávání (vloženo video)

26.04. 2021
    V sobotu 24. dubna proběhla na náměstí Míru potravinová sbírka. Městská část Praha 2 se k celorepublikové charitativní akci připojila vůbec poprvé. Sběrné místo zřízené přímo pod širým nebem přilákalo velké množství zájemců a výsledky sbírky předčily veškerá očekávání organizátorů. Dárci přinesli celkem 800 kilogramů potravin a drogerie.
1234>

Aktuálně z úřadu