Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  >
  • Praha 2 zajistila svým občanům během pandemie i psychologickou pomoc. Tuto nabídku využily stovky zájemců.

28.07. 2021
    Občané druhé městské části si mohli během pandemie promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou. Tuto možnost jim zprostředkovala radnice Prahy 2. Nabízenou pomoc využily stovky zájemců.
  • Chopinovu ulici čekají opravy

26.07. 2021
    V Chopinově ulici mezio čísly 2 až 10 budou probíhat stavební práce na komunikacích. Dojde k opravě veřejného osvětlení, k pokládce kabelového vedení a k opravě chodníku, obrubníků a parkovacího stání. Práce začnou 2. srpna a potrvají do 4. září letošního roku.
  • Politici i zaměstnanci darovali krev (vloženo video)

22.07. 2021
    Radní spolu s úředníky neváhali a šli darovat krev. Již začátkem července vyzvala Všeobecná fakultní nemocnice všechny dobrovolné dárce, aby pomohli v období kritického nedstatku transfuzní krve.
  • Dřeviny v Sadech Svatopluka Čecha prohlédli dendrologové (aktualizováno)

20.07. 2021
    V reakci na nedělní událost, kdy došlo k pádu stromu a následnému uzavření parku i části Vinohradské třídy, dnes dopoledne (úterý) proběhla preventivní kontrola ostatních dřevin parku.
  • Radní a úředníci Prahy 2 po roce opět darují krev

20.07. 2021
    Kritický nedostatek transfuzní krve, se kterým se nyní potýká Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN), pomohou odstranit ve čtvrtek 22. července 2021 politici a úředníci radnice Prahy 2. Osobním příkladem v této prospěšné činnosti jim půjdou v transfuzním centru na Karlově náměstí starostka Jana Černochová a radní Michal Zuna.
  • Praha 2 navýšila finanční prostředky z grantů na pomoc obětem domácího násilí

15.07. 2021
    Městská část Praha 2 dlouhodobě pomáhá lidem, kteří se dostali do krizové životní situace. Organizacím, které nabízejí pomoc obětem domácího násilí či uskutečňují preventivní programy na školách zřizovaných Prahou 2, poskytne v letošním roce finanční prostředky ve výši 920 tisíc korun. Navýšení veřejné finanční podpory ze strany městské části je mimo jiné i reakcí na častější případy týrání, zneužívání či jiného ohrožení osob v uzavřených domácnostech v loňském roce.
  • Na Karlově náměstí je výstava fotografií z prostředí nemocnice

14.07. 2021
    Starostka Jana Černochová společně s ředitelem VFN Davidem Feltlem zahájili výstavu na Karlově náměstí, která je věnována všem, kdo se během pandemie v nemocnici podíleli na záchraně životů.
  • Odstávka systému pro vydávání občanských průkazů a cestovních pasů

29.06. 2021
    V souvislosti s přijímáním nového zákona o občanských průkazech, a také v souvislosti s přijímáním novely zákona o cestovních dokladech si Vás dovolujeme upozornit na plánovanou odstávku systému, který slouží pro podání žádostí o vydání občanského průkazu a cestovního pasu a jejich následného převzetí. Předpokládané datum nabytí účinnosti obou zákonů je 1. srpna 2021.
1234>

Aktuálně z úřadu