sPOLeCZně / Poláci a Češi 1968–2018

Na náměstí Míru byla v pondělí 10. září vernisáží zahájena venkovní expozice panelů, které připomínají klíčové momenty česko-polských vztahů uplynulých padesáti let. Datují se od srpna 1968 přes setkávání disidentů obou zemí na společných hranicích v sedmdesátých a osmdesátých letech a mapují společný boj s komunismem až do současnosti.
Výstavu připravil Polský institut v Praze (se sídlem v Praze 2) ve spolupráci s historikem Petrem Blažkem. Zahájili ji společně starostka městské části Praha 2 Jana Černochová s maršálkem/předsedou polského Sejmu Markem Kuchcińskim a ředitelem Polského institutu v Praze Maciejem Ruczajem. Není bez zajímavosti, že starostka Jana Černochová má polské předky a hovoří plynně polsky.
Expozice je k vidění na náměstí Míru do 20. září, pak bude přemístěna do prostor Karlova náměstí, kde bude do 8. října 2018.

Text: red
Foto: kav, tom