Změny v dopravě postihnou i Prahu 2

Újezd – Lazarská: dočasné přerušení provozu tramvají

Z důvodu opravy tramvajové trati v ulicích Národní a Spálená je od  čtvrtka 8. listopadu 2018 (přibližně od 4.30 hodin) do pondělí 19. listopadu 2018 (přibližně do 4.30 hodin) obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Újezd – Lazarská.

Změny tras tramvajových linek
  • Linka číslo 2 je vedena v trase Sídliště Petřiny – Chotkovy sady – Malostranská (na nábřeží E. Beneše) – Právnická fakulta – Malostranská – Sídliště Petřiny.
  • Linka číslo 9 je zrušena.
  • Všechny spoje linky číslo 16 jsou vedeny v trase Lehovec – Sídliště Řepy.
  • Linky číslo 1893 jsou v úseku Albertov – Národní divadlo odkloněny přes zastávky Výtoň, Palackého náměstíJiráskovo náměstí.
  • Linka číslo 22 je zrušena.
  • Linky číslo 2397 jsou v úseku Karlovo náměstí – Malostranská odkloněny přes zastávky Palackého náměstíJiráskovo náměstíNárodní divadlo (na nábřeží) a Staroměstská.
  • Historická linka 41 je v úseku Lazarská – Malostranská odkloněna přes zastávky Karlovo náměstíPalackého náměstí, Jiráskovo náměstíNárodní divadlo (na nábřeží) a Staroměstská.
  • Linka číslo 98 je v úseku Lazarská – Anděl odkloněna přes zastávky Karlovo náměstí, Palackého náměstíZborovská.
  • Linka číslo 99 je v úseku Karlovo náměstí – jezd odkloněna přes zastávky Palackého náměstí, Jiráskovo náměstíNárodní divadlo (na nábřeží), Staroměstská, MalostranskáMalostranské náměstí.

Centrální přestupní bod nočních linek TRAM je v zastávkách Karlovo náměstí.

Zavedené tramvajové linky
  • V denním provozu jsou zavedeny tramvajové linky číslo 32 a 39.
  • Linka číslo 32 v trase Bílá Hora – Vypich –  Malovanka – Pražský hrad – Malostranská – Újezd – Anděl – Kotlářka – Motol – Sídliště Řepy (vybrané spoje jsou ve směru z centra ukončeny v zastávkách VypichKotlářka).
  • Linka číslo 39 v trase Nádraží Hostivař – Radošovická / Nádraží Strašnice – Koh-i-noor – Vršovické náměstí – Náměstí Míru – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Lazarská – Václavské náměstí – Hlavní nádraží – Olšanská – Biskupcova – Ohrada – Spojovací (v úseku Nádraží Strašnice – Nádraží Hostivař pouze každý druhý spoj).
Změny v zastávkách tramvají

Zřizují se zastávky Malostranská na nábřeží Edvarda Beneše (směr Čechův most) a pro noční linky Malostranská v Letenské ulici u křižovatky s ulicí Klárov (v obou směrech).

Náhradní autobusová doprava není zavedena.

Schéma provozu během opatření

V souvislosti s uvedenými omezeními připravil DP pro cestující tato informační opatření:
  • Vydávají se informační letáky v několika typech s informací v češtině i angličtině. K dispozici jsou ve vozech tramvají a autobusů i v  informačních vitrínách ve stanicích metra den před a v průběhu akce.
  • Upozornění se před zahájením výluky objeví také v deníku Metro.
  • Od středy 7. listopadu 2018 je pro cestující připraveno ve všech stanicích metra upozornění formou hlášení ve staničním rozhlase v češtině a angličtině.
  • V dotčené oblasti je připraveno 18 informačních tabulí se schématickým nákresem a základními informacemi.
  • Cestujícím jsou k dispozici první dva dny výluky také informátoři v reflexních vestách, kteří mohou poradit s dopravním spojením v českém i anglickém jazyce.

Dopravní omezení z www.dpp.cz

Karlovo náměstí – Botanická zahrada – Albertov: dočasné přerušení provozu tramvají

Z důvodu filmového natáčení v ulicích Na Slupi a Vyšehradské dochází od soboty 10. listopadu 2018 (od 12.00 hodin) do pondělí 12. listopadu 2018 (4.30 hodin) k dočasnému přerušení provozu tramvají v úseku Karlovo náměstí – Botanická zahrada – Albertov.

Linky číslo 1495 jsou odkloněny přes Palackého náměstíVýtoň.

Zveřejněno: 06.11.2018 – webadmin@praha2.cz