Zádušní mše za Adolfa Liebschera v kostele sv. Ludmily

Matěj, Matyáš, Emílie. Tři svatí, kteří na vitrážových oknech zdobí kostel sv. Ludmily, zpodobněni Adolfem Liebscherem. Kdysi slavným, dnes možná pozapomenutým malířem, s jehož díly se můžete setkat i v Národním domě na Vinohradech, Gröbeho vile či Zemské porodnici. A leckde po celé republice.
V úterý 11. června, v den stého výročí jeho úmrtí, za něj byla sloužena zádušní mše – kde jinde, než v kostele sv. Ludmily. Za Prahu 2 přišli vzpomenout starostka Jana Černochová a místostarosta Jaroslav Šolc.
Po mši pozdravila starostka přítomné, následovala zdravice předsedy Sdružení Liebscher Soběslava Hlinky. A pak poutavá přednáška o košatém dílu Adolfa Liebschera, doplněná osobními vzpomínkami například na vnučku všenorského malířova mecenáše Johanu Bukovskou, v podání kulturního publicisty a obyvatele Prahy 2 Michaela Soukupa. Ten se závěrem ujal i komentované prohlídky kostelních vitráží. Sluší se připomenout, že ke 150. výročí malířova narození hostila v roce 2007 Novoměstská radnice výstavu s příznačným názvem – Sláva a zapomnění. Adolf Liebscher v Praze 2 také navěky odpočívá, a to na Vyšehradě.

Text a foto: pos

Zveřejněno: 12.06.2019 – webadmin@praha2.cz