Výstava 100 fotografií Ladislava Sitenského na Novoměstské radnici (vloženo video)

V úterý 7. května večer se konala ve věži Novoměstské radnice vernisáž výstavy "Sitenský 100" k nedožitým narozeninám vinohradského rodáka a čestného občana Prahy 2, fotografa Ladislava Sitenského.
Hovořili vnučka fotografa a kurátorka výstavy Adéla Kándlová, starostka Prahy 2 Jana Černochová, historik fotografie Josef Moucha a ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.
Hojně navštívené vernisáže se zúčastnila početná rodina fotografa včetně obou jeho synů, vnoučat a pravnoučat, přítomen byl i místostarosta Prahy 2 Jaroslav Šolc. Expozice, jejíž součástí jsou také záběry z naší městské části, potrvá do 23. 6. 2019 a stojí za návštěvu!
Ladislav Sitenský se před sto lety narodil na Královských Vinohradech a byl celý život Vinohraďákem tělem i duší. Od roku 2004 je čestným občanem Prahy 2. Jeho jméno je slavné ve světě a nese je i planetka objevená v roce 1986.
red

Zveřejněno: 10.05.2019 – webadmin@praha2.cz