Výsledek ankety potvrdil, že lidé v Praze 2 sdílené elektrokoloběžky nechtějí

Výsledek ankety potvrdil, že lidé v Praze 2

sdílené elektrokoloběžky nechtějí

Městská část Praha 2 uzavřela anketu o dopravě, v níž zjišťovala názor svých obyvatel na to, zda chtějí či nechtějí na území dvojky sdílené elektrokoloběžky. Výsledek hlasování je jednoznačný: obyvatelé Prahy 2 na území dvojky elektrokoloběžky nechtějí. Potvrdilo se tak, že postoj městské části, která společnosti Lime neustupuje, se shoduje s názorem většiny obyvatel Prahy 2.

Anketu, která probíhala po celý měsíc červenec, vyhlásila městská část Praha 2 v radničním měsíčníku Noviny Prahy 2, kde byl otištěn anketní kupon. Celkem od 1. do 31. července hlasovalo 396 Pražanů, kteří odpovídali na otázku, zda chtějí sdílené elektrokoloběžky v ulicích Prahy 2. Z tohoto počtu 306 hlasujících zakroužkovalo odpověď NE, 82 hlasovalo pro ANO, 8 hlasů bylo neplatných (nezakroužkována žádná odpověď).

„Jsme první městská část, která se ptá svých obyvatel na jejich názor ohledně sdílených elektrokoloběžek. Výsledek ankety není překvapením, z reakcí našich obyvatel vím, že mnohým vadí, když se elektrokoloběžky povalují na různých místech a jezdí se na nich po chodnících mezi chodci,“ říká místostarosta Prahy 2 Jan Korseska, v jehož gesci je oblast dopravy.

Výsledek ankety není pro městskou část závazný, ale určitě jej zohlední při dalších jednáních se společností Lime, provozovatelem elektrokoloběžek. Vedení městské části Praha 2 bude jednat s firmou Lime, zástupci Magistrátu hl. m. Prahy a Městské policie o tom, jak zajistit urychlené odstraňování neoprávněně zaparkovaných koloběžek na území Prahy 2. Dále bude trvat na svém zásadním požadavku, kterým je doložení písemné dohody společnosti Lime se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých České republiky o způsobu provozování s ohledem na jejich potřeby. A druhým dokumentem, který požaduje městská část, je osvědčení od Ministerstva dopravy a PČR že sdílené elektrokoloběžky jsou technicky vybavené pro provoz na silnicích pro motorová vozidla.

Provoz sdílených elektrokoloběžek není v současnosti v Praze 2 povolen. V praxi to znamená, že by na jejím území neměla být zaparkována ani jediná, společnost Lime to však nedodržuje. Městská část Praha 2 na tuto skutečnost nyní upozornila Magistrát hl. m. Prahy a iniciuje tím nastavení závazných pravidel pro provoz sdílených elektrokoloběžek. První sdílené elektrokoloběžky se v ulicích Prahy 2 objevily na podzim loňského roku poté, co jejich provozovatel jednal s pražským magistrátem bez vědomí městské části.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 19.08.2019 – webadmin@praha2.cz