Veselá Mathilda na náměstí Míru

V sobotu 16. června 2018 pořádá Nadační fond Mathilda třetí ročník soutěže pro nevidomé a jejich vodicí psy. Akce se koná pod záštitou starostky Jany Černochové.

Na Náměstí Míru a v jeho okolí můžete vidět práci vodicích psů. Soutěžící budou chodit dle itineráře v běžném městském provozu. Úkolem každého z nich bude dostat se z místa A do místa B ve stanoveném čase a přitom plnit i další úlohy z oblasti samostatného pohybu a orientace v prostoru. Start je před vchodem do budovy KDM, Francouzská 1. Závodníci budou vyrážet na trasu od 9:00 hodin postupně ve dvacetiminutových intervalech. Poslední soutěžící by měl dorazit do cíle zhruba v 17 hod. Letošního klání se zúčastní 18 nevidomých závodníků se svými vodicími psy z různých koutů České republiky. 

Nevidomé závodníky přijde již tradičně podpořit patronka nadačního fondu paní hraběnka Mathilda Nostitzová: „Tato soutěž je důležitá, nevidomí mají možnost potkat se, vyměnit si své zkušenosti. Je úžasné, co dovedou. Pro mne je vítězem každý!“

Přijďte se podívat, co všechno musí vodicí pes umět, jak vlastně funguje spolupráce člověka a jeho čtyřnohého pomocníka!

www.mathilda.cz


Vesela Mathilda
Zveřejněno: 13.06.2018 – veronika.simkova@praha2.cz