V Praze 2 zastupitelé zvolili starostku a radu

Zastupitelé městské části Praha 2 zvolili na svém ustavujícím zasedání v pondělí 5. listopadu 2018 nové vedení radnice. V radě městské části jsou na základě koaliční smlouvy, podepsané v úterý 23. října, čtyři zástupci ODS, po dvou za TOP 09 a sdružení ANO a jeden za OSB.

Navržení kandidáti byli v tajném hlasování většinou hlasů nových zastupitelů zvoleni. Ve funkci starostky tak v nadcházejícím funkčním období pokračuje Jana Černochová (ODS). Místostarosty jsou za ODS Jan Korseska, Alexandra Udženija a Václav Vondrášek, za TOP 09 Michael Grundler, za ANO Jan Kolář a za OSB Jaroslav Šolc. Jako radní městské části budou nově působit Michal Zuna (TOP 09) a Renata Kašická (ANO).

Zastupitelé také volili předsedy výborů zastupitelstva. Kontrolní výbor povede Robert Veverka (Česká pirátská strana), finanční výbor Jan Ruml (STAN) a majetkový výbor Jan Recman (ODS).

Koaliční smlouva (ve formátu PDF)

V komunálních volbách 5. a 6. října 2018 dali voliči v městské části Praha 2 najevo spokojenost s dlouhodobou politikou radnice. Občanská demokratická strana vyhrála s výrazným náskokem – dostala 32,34 % hlasů, tomu odpovídá zisk 13 mandátů. Vyzkoušená koalice ODS, TOP 09 a OSB bude dál pokračovat, posílena třemi zvolenými zastupiteli za ANO 2011. Součet koaličních zastupitelů 21 z celkových 35 hlasů dává možnost radnici Prahy 2 pokračovat v rozvoji městské části ve prospěch všech obyvatel.

Po skončení ustavujícího zasedání zastupitelstva se sešli nově zvolení radní Prahy 2. Projednali rozdělení oblastí působnosti mezi jednotlivé místostarosty a členy rady pro období 2018–2022:

Jana Černochová, starostka (ODS): oblast školství a mládeže

Václav Vondrášek, místostarosta (ODS): oblast životního prostředí, oblast výstavby a územního rozvoje a oblast památkové péče

Jan Korseska: místostarosta (ODS): oblast dopravy a oblast financí a investic

Alexandra Udženija, místostarostka neuvolněná pro výkon této funkce (ODS): oblast sociální, oblast zdravotnictví a oblast podpory podnikání

Michael Grundler, místostarosta (TOP 09): oblast správy majetku

Jan Kolář, místostarosta (ANO): oblast informatiky, oblast „chytré město“ a oblast volnočasových aktivit

Jaroslav Šolc, místostarosta (OSB): oblast kultury a sportu

Michal Zuna, radní uvolněný pro výkon této funkce (TOP 09): oblast bezpečnosti

Renáta Kašická, radní uvolněná pro výkon této funkce (ANO): oblast bytové politiky

red
Foto: len, vin