1 2 3 4 5  > 
 • Nově zvolení radní Prahy 2 už mají vymezené kompetence


  Na svém prvním zasedání se v pondělí 5. listopadu 2018, hned po skončení ustavujícího zasedání zastupitelstva, sešli nově zvolení radní Prahy 2. Projednali rozdělení oblastí působnosti mezi jednotlivé místostarosty a členy rady.
 • Městská část Praha 2 má nové vedení


  Zastupitelé městské části Praha 2 zvolili na svém ustavujícím zasedání v pondělí 5. listopadu 2018 nové vedení radnice. V radě městské části jsou na základě koaliční smlouvy, podepsané v úterý 23. října, čtyři zástupci ODS, po dvou za TOP 09 a sdružení ANO a jeden za OSB.
 • Praha 2 vzdává poctu veteránům válečných konfliktů


  Ve čtvrtek 1. listopadu 2018 v 11:00 městská část Praha 2 symbolicky zahájila vzpomínkové akce, předcházející Dni válečných veteránů. Přesně jedenáct dní před stým výročím ukončení první světové války vzniklo ve vestibulu radnice na náměstí Míru 20 pietní místo, kde je možné vzdát čest památce vojáků padlých v zahraničních misích a věnovat jim tichou vzpomínku.
 • Praha 2 oslaví 100 let republiky v Divadle na Vinohradech


  V neděli 7. října od 19 hodin ožije vinohradská scéna nejslavnějšími českými swingovými melodiemi při galakoncertu Pocta českému swingu aneb Hledáme písničku pro všední den. Průřez několika obdobími swingu pořádá Praha 2, koncert je jednou z akcí, kterými městská část slaví stoleté výročí republiky.
 • Městská část Praha 2 spustila na svém webu Portál pro občana


  Cílem Portálu pro občana je zjednodušit komunikaci občana s úřadem MČ Praha 2. Portál umožní řadu věci řešit elegantně a z domova. Snadná orientace v agendách úřadu každému pomůže vyřídit životní událostí, které právě řeší.
 • Nové hřiště Na Rybníčku přivítalo první děti


  Nové dětské hřiště s moderními hracími prvky dnes slavnostně otevřela městská část Praha 2 v lokalitě Na Rybníčku poblíž kostela sv. Štěpána. Hřiště je veřejně přístupné a je určeno zejména dětem od tří do dvanácti let.
 • Pomník obětem totalitních režimů na Ztracence


  Praha má další pomník, připomínající brutalitu nacistického a komunistického způsobu vládnutí. Pod názvem „K uctění památky obětí dvou totalitních režimů, jejichž symbolem je komunisty popravená JUDr. Milada Horáková“ stojí v zahradě Ztracenka na Albertově, kde byl představen v pondělí 1. října 2018. Pietního shromáždění se zúčastnila mj. i dcera Milady Horákové Jana Kánská.
 • Městská část Praha 2 přispěje k obnově Masarykova lesa v Izraeli


  Městská část Praha 2 se rozhodla věnovat sto tisíc korun Židovskému národnímu fondu. Finance poslouží k revitalizaci lesa, který dostal Tomáš Garrigue Masaryk ke svým 80. narozeninám. Obnova lesa je nejnovějším počinem Prahy 2 v rámci aktivit, jimiž si městská část dlouhodobě připomíná historii židovské obce na svém území.
 • Starostka Prahy 2 Jana Černochová a starosta Prahy 3 Alexander Bellu představili 2 konkrétní kroky pro zlepšení bezpečnosti v Praze


  Ačkoliv kriminalita klesá a Česká republika patří k nejbezpečnějším zemím světa, Praha se s problémy v oblasti bezpečnosti, drobnou kriminalitou a recidivou neustále potýká. Dva návrhy řešení těchto problémů představili dnes na tiskové konferenci starostové Prahy 2 a Prahy 3 Jana Černochová a Alexander Bellu.
 • Praha 2 se dohodla na podobě veřejných ploch v kampusu Albertov


  V pondělí 24. září podepsala starostka Prahy 2 Jana Černochová dokument o spolupráci s Univerzitou Karlovou a hlavním městem Prahou. Memorandum, nazvané „O společném zájmu v oblasti kampusu Albertov“, zohledňuje požadavky, které vznesla právě Praha 2.
 • Farmářské trhy na Tylově náměstí ještě v říjnu ožijí


  V neděli 30. září skončí provozování farmářského trhu na Tylově náměstí pro firmu Farma market, s. r. o., která trhy provozovala od března letošního roku. Rada městské části Praha 2 se rozhodla náměstí ještě před vánočními trhy oživit a stánky pronajmout od 1. do 31. října 2018.
 • Praha 2 začala monitorovat hluk na Rašínově nábřeží


  Městská část Praha 2 se dlouhodobě snaží prosadit snížení hlukové zátěže obyvatel v oblasti náplavky a přilehlých ulic. Loňské setkání s místními občany, ze kterého vzešla petice odeslaná na pražský magistrát, řešení nepřineslo. Praha 2 i nadále nemá vliv na provoz na náplavkách ani na Vltavě. Rozhodla se proto hluk měřit a vyhodnocovat.
 • Vinobraní na Grébovce začíná: vylisovali jsme první hrozny, přijďte v pátek a v sobotu na burčák


  Lisováním prvních hroznů začala příprava letošního burčáku z vinohradu Grébovka. Ochutnat jej budou moci návštěvníci tradičního Vinobraní na Grébovce, které začne tento pátek 21. září 2018 na náměstí Míru a vyvrcholí v sobotu 22. září 2018 v Havlíčkových sadech.
 • Praha 2 patří mezi nejlepší v republice v zadávání veřejných zakázek


  Podle analýzy zIndex, zveřejněné na počátku letošního září, se městská část Praha 2 umístila mezi nadprůměrně hodnocenými zadavateli veřejných zakázek. Na žebříčku nejlepších městských částí skončila dvanáctá.
 • Ochutnejte víno z českých rodinných vinařství i exotických zemí, láká Vinobraní na Grébovce


  Nejlepší vína z českých i vyhlášených zahraničních vinic nabídne Vinobraní na Grébovce 2018. Nejoblíbenějšího pražského vinobraní se zúčastní více než 40 českých a moravských vinařství a vinoték. Chybět nebude ani burčák z historické vinice Grébovka.
 • Starostové pražských městských částí ocenili svůj společný tlak na magistrát


  Sněm starostů městských částí Praha 1-57, který na Novoměstské radnici včera hostila Praha 2 a její starostka Jana Černochová, byl posledním v tomto volebním období.
 • První českou Láskyplnou zónu dnes slavnostně otevřeli v ZŠ Kladská


  Na prostranství před základní školou v Kladské ulici dnes, nejen na prvňáčky a jejich rodiče, čekala tzv. Láskyplná zóna, která vznikla ve spolupráci SOS dětských vesniček a městské části Praha 2 jako zřizovatele školy. Projekt odstartovaly dnes starostka Prahy 2 Jana Černochová, ředitelka školy Kateřina Vávrová a za SOS dětské vesničky Lenka Jansová.
 • Jesle Na Rybníčku uvítají první děti


  Na čtyřicet dětí, které ještě nedorostly pro mateřskou školku, najde od 3. září zázemí v nových jeslích na adrese Ječná 29. Městská část je nechala vystavět vzhledem k tomu, že kapacita stávajícího zařízení v Londýnské nestačí.
 • Praha 2 připravila pro seniory celodenní kulturní program


  Recitace za doprovodu harfy, hra na kytaru a klávesy dnes rozezněla vnitroblok Domu s pečovatelskou službou v Máchově ulici. Městská část Praha 2 tam přichystala pro seniory celodenní kulturní zážitek spojený s ukázkou tvůrčích aktivit, které lze vykonávat v každém věku.
 • Farmářské trhy na Tylově náměstí budou ukončeny


  Ke dni 30. září skončí provozování farmářského trhu na Tylově náměstí pro firmu Farma market, s. r. o., která trhy provozovala od března letošního roku. Nový provozovatel vzejde z výběrového řízení.
 • Nejoblíbenější vinobraní v Praze připomene „osmičky“ československé historie a nabídne koncert Anny K. a Tonyi Graves


  Už dvanácté Vinobraní na Grébovce pořádá letos městská část Praha 2, a to v pátek 21. září na náměstí Míru a v sobotu 22. září v Havlíčkových sadech. Těšit se opět můžete na oblíbený burčák z historické vinice a na atraktivní program. Ten návštěvníkům připomene nevšední formou významné osobnosti Prahy 2, které se zapsaly do sta let historie Československa.
 • Nové hřiště Na Smetance se začíná stavět, jeho odpůrci se tomu dál snaží zabránit


  V těchto dnech začíná výstavba nového sportovního hřiště při ZŠ Na Smetance. Městská část Praha 2 tak plní svůj slib, že učiní toto místo na rozhraní ulic Na Smetance a Italská atraktivním pro školáky a děti z nejbližšího okolí.
 • Městská část poskytne peníze spolku AKORD na pomoc osamělým seniorům a chronicky nemocným


  Zastupitelé Prahy 2 souhlasili na svém dnešním zasedání s poskytnutím účelové dotace ve výši 850 tisíc Kč spolku AKORD na rok 2018. Peníze budou využity na poskytování terénních asistenčních služeb seniorům a zdravotně postiženým občanům Prahy 2.
 • Praha 2 rozdělila granty v sedmi oblastech zájmu


  Městská část Praha 2 poskytne veřejnou finanční podporu na rok 2018 a první čtvrtletí roku 2019 v těchto oblastech: sport, kultura, mimoškolní činnosti dětí a mládeže, sociální a sociálně zdravotní, životní prostředí, prevence kriminality, prevence sociálně patologických jevů a návazné kriminality. O projektech v hodnotě nad 50 000 korun rozhodovali zastupitelé Prahy 2 na svém dnešním zasedání.
 • Praha 2 odhalila originální památník parašutistům padlým v kostele sv. Cyrila a Metoděje


  Pamětní destičky vsazené do chodníku u kostela sv. Cyrila a Metoděje připomínají, že v těchto místech před 76 lety padlo v boji sedm československých výsadkářů z Velké Británie. Každá z nich nese jméno padlého, označení výsadku, v jehož rámci byl nasazen, a datum narození a úmrtí oběti. Slavnostní odhalení pamětních destiček se na rohu Václavské a Resslovy ulice konalo v pondělí 18. června ve 12:00. O zřízení originálního památníku se zasadila a na jeho zhotovení finančně přispěla městská část Praha 2. Vznikl z iniciativy historiků Pavla Kmocha a Jiřího Padevěta.
 • Praha 2 bude mít devět nových čestných občanů


  Zastupitelé MČ Praha 2 se na svém zasedání v pondělí 18. června 2018 rozhodli udělit čestné občanství dalším osobnostem, které se zasloužily o dobré jméno městské části nebo vykonaly něco výjimečného. Galerie čestných občanů Prahy 2 se tak 13. září 2018, kdy proběhne slavnostní předávání titulů na Novoměstské radnici, rozroste o devět jmen.
 • Policisté, strážníci a hasiči z Prahy 2 bilancovali


  Zastupitelé MČ Praha 2 se na svém zasedání v pondělí 18. června 2018 seznámili s bezpečnostní situací v této městské části. Výsledky své celoroční práce jim předložili zástupci Policie ČR, Městské policie a Hasičského záchranného sboru Praha. Policejní statistiky za rok 2017 naznačují zlepšení situace, k čemuž přispělo i lepší vybavení, které radnice státní i Městské policii poskytuje. Hasiči i policisté z Prahy 2 také odvedli skvělou práci při likvidaci požáru v hotelu v Náplavní ulici, za což je městská část ocenila při slavnostním setkání na Novoměstské radnici.
 • Nejlepší pečovatelky o seniory jsou v Praze 2


  Městská část Praha 2 se může pochlubit nejkvalitnější pečovatelskou službou v metropoli. Její příspěvková organizace Centrum sociálních služeb Praha 2 získala v těchto dnech za úroveň své pečovatelské služby titul Značka kvality, vyjádřený udělením pěti hvězdiček.
 • Městská část splnila přání členů Dvojky pro seniory a zařídila jim klubovnu


  Dvojka pro seniory, nejstarší a nejoblíbenější zájmový klub obyvatel Prahy 2, má nové zázemí na adrese Balbínova 6. Klub pro seniory založila před osmi roky místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija.
 • Svátek Kopí a Hřebů Kristových se po šesti staletích vrací na místo činu


  V pátek 13. dubna 2018 se Karlovo náměstí navrátí do let, kdy jeho ústředním bodem byla kaple Božího Těla a Krve. Mezi 14. a 21. hodinou ožije někdejší Dobytčí trh slavnou středověkou tradicí. Obnovený svátek Kopí a Hřebů 1356/2018 pořádá městská část Praha 2 ve spolupráci se spolkem Bratrstvo obruče s kladivem. Staneme se svědky dávného rituálu předvádění vzácných relikvií a dalších připomínek života Pražanů ve středověku.
1234>