1 2 3 4 5  > 
 • Praha 2 začala monitorovat hluk na Rašínově nábřeží


  Městská část Praha 2 se dlouhodobě snaží prosadit snížení hlukové zátěže obyvatel v oblasti náplavky a přilehlých ulic. Loňské setkání s místními občany, ze kterého vzešla petice odeslaná na pražský magistrát, řešení nepřineslo. Praha 2 i nadále nemá vliv na provoz na náplavkách ani na Vltavě. Rozhodla se proto hluk měřit a vyhodnocovat.
 • Vinobraní na Grébovce začíná: vylisovali jsme první hrozny, přijďte v pátek a v sobotu na burčák


  Lisováním prvních hroznů začala příprava letošního burčáku z vinohradu Grébovka. Ochutnat jej budou moci návštěvníci tradičního Vinobraní na Grébovce, které začne tento pátek 21. září 2018 na náměstí Míru a vyvrcholí v sobotu 22. září 2018 v Havlíčkových sadech.
 • Praha 2 patří mezi nejlepší v republice v zadávání veřejných zakázek


  Podle analýzy zIndex, zveřejněné na počátku letošního září, se městská část Praha 2 umístila mezi nadprůměrně hodnocenými zadavateli veřejných zakázek. Na žebříčku nejlepších městských částí skončila dvanáctá.
 • Ochutnejte víno z českých rodinných vinařství i exotických zemí, láká Vinobraní na Grébovce


  Nejlepší vína z českých i vyhlášených zahraničních vinic nabídne Vinobraní na Grébovce 2018. Nejoblíbenějšího pražského vinobraní se zúčastní více než 40 českých a moravských vinařství a vinoték. Chybět nebude ani burčák z historické vinice Grébovka.
 • Starostové pražských městských částí ocenili svůj společný tlak na magistrát


  Sněm starostů městských částí Praha 1-57, který na Novoměstské radnici včera hostila Praha 2 a její starostka Jana Černochová, byl posledním v tomto volebním období.
 • První českou Láskyplnou zónu dnes slavnostně otevřeli v ZŠ Kladská


  Na prostranství před základní školou v Kladské ulici dnes, nejen na prvňáčky a jejich rodiče, čekala tzv. Láskyplná zóna, která vznikla ve spolupráci SOS dětských vesniček a městské části Praha 2 jako zřizovatele školy. Projekt odstartovaly dnes starostka Prahy 2 Jana Černochová, ředitelka školy Kateřina Vávrová a za SOS dětské vesničky Lenka Jansová.
 • Jesle Na Rybníčku uvítají první děti


  Na čtyřicet dětí, které ještě nedorostly pro mateřskou školku, najde od 3. září zázemí v nových jeslích na adrese Ječná 29. Městská část je nechala vystavět vzhledem k tomu, že kapacita stávajícího zařízení v Londýnské nestačí.
 • Praha 2 připravila pro seniory celodenní kulturní program


  Recitace za doprovodu harfy, hra na kytaru a klávesy dnes rozezněla vnitroblok Domu s pečovatelskou službou v Máchově ulici. Městská část Praha 2 tam přichystala pro seniory celodenní kulturní zážitek spojený s ukázkou tvůrčích aktivit, které lze vykonávat v každém věku.
 • Farmářské trhy na Tylově náměstí budou ukončeny


  Ke dni 30. září skončí provozování farmářského trhu na Tylově náměstí pro firmu Farma market, s. r. o., která trhy provozovala od března letošního roku. Nový provozovatel vzejde z výběrového řízení.
 • Nejoblíbenější vinobraní v Praze připomene „osmičky“ československé historie a nabídne koncert Anny K. a Tonyi Graves


  Už dvanácté Vinobraní na Grébovce pořádá letos městská část Praha 2, a to v pátek 21. září na náměstí Míru a v sobotu 22. září v Havlíčkových sadech. Těšit se opět můžete na oblíbený burčák z historické vinice a na atraktivní program. Ten návštěvníkům připomene nevšední formou významné osobnosti Prahy 2, které se zapsaly do sta let historie Československa.
 • Nové hřiště Na Smetance se začíná stavět, jeho odpůrci se tomu dál snaží zabránit


  V těchto dnech začíná výstavba nového sportovního hřiště při ZŠ Na Smetance. Městská část Praha 2 tak plní svůj slib, že učiní toto místo na rozhraní ulic Na Smetance a Italská atraktivním pro školáky a děti z nejbližšího okolí.
 • Městská část poskytne peníze spolku AKORD na pomoc osamělým seniorům a chronicky nemocným


  Zastupitelé Prahy 2 souhlasili na svém dnešním zasedání s poskytnutím účelové dotace ve výši 850 tisíc Kč spolku AKORD na rok 2018. Peníze budou využity na poskytování terénních asistenčních služeb seniorům a zdravotně postiženým občanům Prahy 2.
 • Praha 2 rozdělila granty v sedmi oblastech zájmu


  Městská část Praha 2 poskytne veřejnou finanční podporu na rok 2018 a první čtvrtletí roku 2019 v těchto oblastech: sport, kultura, mimoškolní činnosti dětí a mládeže, sociální a sociálně zdravotní, životní prostředí, prevence kriminality, prevence sociálně patologických jevů a návazné kriminality. O projektech v hodnotě nad 50 000 korun rozhodovali zastupitelé Prahy 2 na svém dnešním zasedání.
 • Praha 2 odhalila originální památník parašutistům padlým v kostele sv. Cyrila a Metoděje


  Pamětní destičky vsazené do chodníku u kostela sv. Cyrila a Metoděje připomínají, že v těchto místech před 76 lety padlo v boji sedm československých výsadkářů z Velké Británie. Každá z nich nese jméno padlého, označení výsadku, v jehož rámci byl nasazen, a datum narození a úmrtí oběti. Slavnostní odhalení pamětních destiček se na rohu Václavské a Resslovy ulice konalo v pondělí 18. června ve 12:00. O zřízení originálního památníku se zasadila a na jeho zhotovení finančně přispěla městská část Praha 2. Vznikl z iniciativy historiků Pavla Kmocha a Jiřího Padevěta.
 • Praha 2 bude mít devět nových čestných občanů


  Zastupitelé MČ Praha 2 se na svém zasedání v pondělí 18. června 2018 rozhodli udělit čestné občanství dalším osobnostem, které se zasloužily o dobré jméno městské části nebo vykonaly něco výjimečného. Galerie čestných občanů Prahy 2 se tak 13. září 2018, kdy proběhne slavnostní předávání titulů na Novoměstské radnici, rozroste o devět jmen.
 • Policisté, strážníci a hasiči z Prahy 2 bilancovali


  Zastupitelé MČ Praha 2 se na svém zasedání v pondělí 18. června 2018 seznámili s bezpečnostní situací v této městské části. Výsledky své celoroční práce jim předložili zástupci Policie ČR, Městské policie a Hasičského záchranného sboru Praha. Policejní statistiky za rok 2017 naznačují zlepšení situace, k čemuž přispělo i lepší vybavení, které radnice státní i Městské policii poskytuje. Hasiči i policisté z Prahy 2 také odvedli skvělou práci při likvidaci požáru v hotelu v Náplavní ulici, za což je městská část ocenila při slavnostním setkání na Novoměstské radnici.
 • Nejlepší pečovatelky o seniory jsou v Praze 2


  Městská část Praha 2 se může pochlubit nejkvalitnější pečovatelskou službou v metropoli. Její příspěvková organizace Centrum sociálních služeb Praha 2 získala v těchto dnech za úroveň své pečovatelské služby titul Značka kvality, vyjádřený udělením pěti hvězdiček.
 • Městská část splnila přání členů Dvojky pro seniory a zařídila jim klubovnu


  Dvojka pro seniory, nejstarší a nejoblíbenější zájmový klub obyvatel Prahy 2, má nové zázemí na adrese Balbínova 6. Klub pro seniory založila před osmi roky místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija.
 • Svátek Kopí a Hřebů Kristových se po šesti staletích vrací na místo činu


  V pátek 13. dubna 2018 se Karlovo náměstí navrátí do let, kdy jeho ústředním bodem byla kaple Božího Těla a Krve. Mezi 14. a 21. hodinou ožije někdejší Dobytčí trh slavnou středověkou tradicí. Obnovený svátek Kopí a Hřebů 1356/2018 pořádá městská část Praha 2 ve spolupráci se spolkem Bratrstvo obruče s kladivem. Staneme se svědky dávného rituálu předvádění vzácných relikvií a dalších připomínek života Pražanů ve středověku.
 • Desítky nových stromů zkrášlí parky a hřiště na dvojce


  Desítky okrasných stromů a keřů nechá vysadit druhá městská část ve veřejných parcích na území Prahy 2. Rozhodli o tom na svém dnešním zasedání radní Prahy 2. Nové stromy se objeví i na dětských hřištích v Lumírových a Riegrových sadech.
 • Dvojkoví patrioti pomáhají svým sousedům


  Nadační fond Dvojka srdcem je jedním z „chytrých“ projektů v sociální oblasti, které připravila městská část Praha 2. Fond byl založen z iniciativy místostarostky Prahy 2 Alexandry Udženija. Radnice si od něj slibuje propojení místních patriotů s lidmi v jejich sousedství, kteří potřebují pomoc.
 • Místostarosta Prahy 2 vyjednal posun oprav Vinohradské třídy


  Místostarosta Prahy 2 pro oblast dopravy Jan Korseska inicioval jednání s náměstkem pražské primátorky Petrem Dolínkem. „Vzhledem ke kritické situaci, jež nastala po uzavírce Husitské třídy, jsem za ním přišel s návrhem změn v etapách oprav Vinohradské třídy. Mé návrhy náměstek Dolínek přijal,“ uvedl Korseska.
 • Praha 2 získala počtvrté titul Město pro byznys


  Praha 2 je nejlepším místem pro podnikatele. V přístupu veřejné správy je Praha 2 jasným vítězem. Ve srovnávacím výzkumu mezi 205 obcemi s rozšířenou působností a 22 pražskými městskými částmi se Praha 2 umístila na prvním místě a potvrdila tak renomé transparentní městské části, která je přívětivá vůči podnikatelům a vytváří jim ty nejlepší podmínky.
 • Městská část Praha 2 má schválený rozpočet na letošní rok


  Zastupitelé Prahy 2 schválili na svém dnešním zasedání rozpočet a finanční plán zdaňované činnosti městské části Praha 2 na rok 2018. Jak konstatoval místostarosta Jan Korseska, Praha 2 má vyrovnané hospodaření.
 • Spravedlivý mezi národy na Novoměstské radnici


  Za podpory městské části Praha 2 se v úterý 27. února 2018 na Novoměstské radnici konal ceremoniál, při němž stát Izrael ocenil in memoriam statečnost českého evangelického kněze Václava Čermáka. Baptistický kazatel za 2. světové války zachraňoval židovské životy. Titul „Spravedlivý mezi národy“ za něj z rukou izraelského velvyslance J. E. Daniela Merona převzala dcera Marie Čermáková. Spolu s ním byli oceněni i dva občané Slovenské republiky.
 • Babybox na radnici Prahy 2 dnes zachránil další miminko


  Šesté dítě bylo dnes odloženo do babyboxu na radnici Prahy 2. Záchranáři jej převezli do nemocnice U Apolináře.
 • Praha 2 ocenila hrdiny zásahu při požáru v Náplavní ulici


  Slavnostní společenské setkání se složkami Integrovaného záchranného systému uspořádala 15. února na Novoměstské radnici městská část Praha 2. Osobním poděkováním a symbolickými dárky hasičům, policistům, záchranářům a dalším složkám Integrovaného záchranného systému tak samospráva Prahy 2 vyjádřila, jak moc si váží jejich profesionálního zásahu při lednovém požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici.
 • Stavby století republiky 1918–2018


  Od úterý 6. února 2018 je ve výstavních prostorách ÚMČ Praha 2 (nám. Míru 20, 1. patro) k vidění expozice Stavby století republiky 1918–2018, která vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím Foibos.
 • Praha 2 chce v ulicích dosázet chybějící stromy


  Dva miliony korun na dosadbu stromů, chybějících v uličních stromořadích na území městské části, navrhují vyčlenit v letošním obecním rozpočtu radní Prahy 2. V pondělí 26. března 2018 o tom na svém zasedání rozhodnou zastupitelé.
 • Na obnovu chodníků chtějí radní Prahy 2 poskytnout 20 milionů korun


  Radní Prahy 2 na svém dnešním zasedání (5. 2. 2018) doporučili zastupitelstvu městské části schválit poskytnutí 20 milionů korun na obnovu chodníků. Peníze z rozpočtu městské části mají být použity na rekonstrukci chodníků, které jsou ve velmi špatném nebo havarijním stavu.
1234>