Tančící dům svítil modře (vloženo video)

Městská část Praha 2 se připojila pod záštitou starostky Jany Černochové a místostarostky Alexandry Udženija k iniciativě, kdy se každoročně 15. února v Mezinárodní den Angelmanova syndromu rozsvítí po celém světě významné budovy, jako například Burj Khalifa, Cleveland Tower, Mercedes-Benz Superdome nebo i Niagárské vodopády, modrou barvou.

V České republice není toto onemocnění moc známé a každý rok přibývají další taková vzácná onemocnění, která mají stejně jako Angelmanův syndrom velkou šanci na vyléčení. A proto se místostarostka Alexandra Udženija stala zároveň i patronkou výzkumu Asociace genové terapie, kterou založili rodiče Olivera. A to s jediným cílem – podpořit výzkum tohoto vzácného onemocnění.

Městská část je hrdá na to, že se jako první připojila k této mezinárodní iniciativě a tím zařadila Českou republiku na seznam zemí, kde je problematice vzácných onemocnění věnována čím dál větší pozornost.

Tančící dům svítil modře až do půlnoci.

Zveřejněno: 16.02.2021 – webadmin@praha2.cz