Radní Prahy 2 se shodli na programových zásadách pro příští čtyři roky

Radní Prahy 2 se shodli na programových zásadách pro příští čtyři roky

V pondělí 21. ledna 2019 schválili radní Prahy 2 programové prohlášení pro období 2018–2022.  Strategický dokument určuje směr, jakým se městská část bude v příštích čtyřech letech ubírat, a pokrývá všechny oblasti rozvoje Prahy 2. Hlavní prioritou je odpovědná správa a hospodárnost.

Programové prohlášení je odrazem shody politických subjektů ODS, TOP 09, ANO 2011 a OSB, vyjádřené již dříve v koaliční smlouvě. Radniční koalice se v něm zavazuje pokračovat v odpovědné správě a rozvoji městské části tak, aby byla stále příjemným a bezpečným místem pro život všech občanů a aby se rozvíjela s respektem k tradicím i s otevřeností k novým trendům.

Mezi hlavní priority patří hospodárnost a rozpočtová odpovědnost, moderní a otevřená správa, efektivní správa majetku a stabilizace rezidentů. Dále řešení problémů v oblasti dopravy, bezpečnosti, školství, sociální, životního prostředí a využití veřejného prostoru.

Programové závazky Rady městské části Praha 2 pro toto volební období jsou členěny do dvanácti tematických kapitol, zohledňujících složení Rady a působnost jejích členů: Hospodaření; Sociální politika a zdravotnictví; Školství a volný čas; Kultura a společenské aktivity; Sport; Výstavba a územní rozvoj; Životní prostředí; Doprava; Bezpečnost; Informační služby, moderní a otevřená správa; Bytová politika; Správa majetku.

Celý text Programového prohlášení Rady MČ Praha 2 je ke stažení na www.praha2.cz.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 22.01.2019 – veronika.simkova@praha2.cz