Psí den přilákal stovky lidí (vloženo video)

Již pošesté se na náměstí Míru konal Psí den Prahy 2. Zahajoval jej místostarosta Jaroslav Šolc, spolu s moderátorkou Kateřinou Kašparovou. Ta si později na pódium pozvala také Lucii Pechovou, předsedkyni správní rady nadačního fondu Dvojka srdcem, který se na akci prezentoval ve stánku městské části.
Praha 2 nabídla všem, kdo k jejímu stánku přišli se psem, pro zvířecí miláčky pamlsky a hračky. Zároveň věnovala dvacet tašek s cenami do tomboly, v nichž mohl každý, kdo si lístek do tomboly koupil a vyhrál, najít frisbee, skládací psí misku s karabinou, ale také USB disk. Výtěžek tomboly byl určen pro čtyři psí útulky, které se na Psím dnu prezentovaly, a činil nádherných 15 000 korun (při ceně lístku 50 Kč).
Návštěvníci akce se mohli podívat na ukázky výcviku, slaňování záchranářských psů, vyzkoušet překážky agility a obedience, navštívit stánky s informacemi o komunikaci se psy či jejich léčení. Uprostřed náměstí se prezentoval Komwag – podnik čistoty a údržby města, a. s., s vozítkem na sběr psích exkrementů a košem s papírovými sáčky.
Městští strážníci zájemcům ukázali, jak vypadá načtení čipu. Moderátorka zdůraznila, že nestačí psa jen nechat očipovat, ale také je třeba zanést údaje do příslušné databáze. Na pódiu se mj. prezentovala se svým psem jedna z nejlepších cvičitelek republiky Hana Böhme. Šestý Psí den se povedl, a snad i počasí bude za rok této akci přát jako letos!

Text: kav
Foto: vin