Praha 2 zahájila veřejnou sbírku pro psí útulky

Praha 2 zahájila veřejnou sbírku pro psí útulky

Městská část Praha 2 se již druhým rokem připojuje ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, který podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Ten se slaví vždy první úterý následující po Dni díkůvzdání a účastní se ho tisíce osob, firem a organizací z celého světa.

Praha 2 byla loni vůbec první městskou částí, která se rozhodla do projektu zapojit a letos tak hodlá v tradici pokračovat. Charitativní sbírku zahájila starostka Prahy 2 Jana Černochová již v neděli 1. prosince v rámci Adventního zastavení u Ludmily: „Období adventu je rovněž obdobím, kdy myslíme na naše blízké a na všechny potřebné. Naše městská část se i proto letos rozhodla již podruhé připojit k celosvětovému svátku dárcovství Giving Tuesday charitativní sbírkou pro psí útulky. Věříme, že společnými silami i letos přistavený kontejner naplníme,“ řekla starostka Jana Černochová

Sběrná nádoba pro účel veřejné sbírky psího krmiva, hraček a dalších potřeb je umístěna hned vedle stánků neziskových organizací v rámci vánočních trhů na náměstí Míru až do poslední adventní neděle 22. prosince. V ten den bude sbírka ukončena a pracovníci úřadu městské části darované předměty rozvezou přímo do vybraných útulků v Praze Komořanech a Ořechu na Praze-západ. Ty byly tentokrát zvoleny i na základě ankety na sociálních sítích.

Praha 2 je skvělou ukázkou, že filantropie může být přirozenou součástí veřejné správy. Moc si toho vážíme a doufáme, že bude pro další ročníky svátku dárcovství Giving Tuesday nadále inspirací i ostatním,“ uvádí Lucie Mádlová, zakladatelka a výkonná ředitelka pořádající Asociace společenské odpovědnosti.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, tisková mluvčí, odbor Kancelář tajemníka, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Zveřejněno: 03.12.2019 – webadmin@praha2.cz