Praha 2 vzpomněla na svého rodáka Jaroslava Foglara (vloženo video)

Na oblíbených místech Jaroslava Foglara pokřtila v pondělí 10. září starostka Jana Černochová dřevěné vyřezávané lavičky jako vzpomínku na známého spisovatele, který se narodil v Praze 2 a žil zde desítky let. Lavičky, které nechala vyrobit Skautská nadace Jaroslava Foglara, stojí v Riegrových sadech a v Grébovce na dětských hřištích. Odkazují na Foglarovy knihy Hoši od Bobří řeky a Chata v Jezerní kotlině, které letos na podzim opět vydá nakladatelství Albatros.

Starostka Jana Černochová připomněla, že Jaroslav Foglar patří k významným osobnostem Prahy 2 a jeho knihy by si měla nejmladší generace znovu číst. „Učil nejen lásce k přírodě, ale vedl své čtenáře i k vyznávání mravních hodnot, které si pak mnozí nesou do dospělosti. A když máte čest, nikdo vás nezlomí,“ zdůraznila starostka Prahy 2.

Křtu laviček, které vytvořil řezbář Stanislav Pokorný, se zúčastnili i místostarostové Prahy 2 Jan Korseska, Václav Vondrášek, Martin Víšek a radní Jaroslav Šolc.

Text: kla
Foto: kav, kla