Praha 2 vykročila k výstavbě pobytového domu pro seniory

Výstavba moderního pobytového domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by mohla začít už v roce 2021. Poskytovat bude nepřetržitou 24hodinovou péči.

Domov bude stát na Vinohradech, na území dnešních tenisových kurtů, mezi ulicemi Italská, Lichnická, Španělská a Kunětická. "Teď vybíráme projektanta, až bude projekt hotový, přijde na řadu výběr zhotovitele. Pokud vše půjde podle plánu, tak chceme začít stavět v roce 2021," vysvětluje místostarostka pro oblast sociální, zdravotnictví a podporu podnikání Alexandra Udženija. Na kolik tak celý projekt nakonec vyjde, zatím není jasné, o financování projektu bude radnice ještě jednat s magistrátem. Zároveň bude zjišťovat, zda lze na něj získat dotace z evropských fondů.

"Z demografického hlediska se očekává během příštích dvaceti let nárůst počtu seniorů nad 75 let až na dvojnásobek, kdy stávající kapacity se již nyní jeví jako nedostačující. Zajištění dlouhodobé péče osobám, které budou ve značné míře anebo zcela závislé na odborné péči, je tak zcela nezbytné," dodala místostarostka.

Vítězný projekt bude vybírat komise složená ze zástupců radních Prahy 2, magistrátu a IPR; první zasedání komise proběhlo ve středu 9. října.

Zveřejněno: 10.10.2019 – webadmin@praha2.cz