Praha 2 vítá nová jednání s firmou LIME

Praha 2 vítá nová jednání s firmou LIME

Městská část Praha 2 avizovaný záměr magistrátu vypovědět memorandum s firmou LIME jednoznačně vítá. Na porušování podmínek memoranda a na nezákonnost používání těchto koloběžek radnice dlouhodobě upozorňuje.

Městská část Praha 2 byla a je největším kritikem tohoto způsobu dopravy, kdy opakovaně upozorňuje na nebezpečí účastníků silničního provozu i chodců. Zmíněné koloběžky společnosti LIME podle všeho nesplňují zákonné podmínky provozu na pozemních komunikacích. Jejich uživatelé je navíc odkládají na místech, kde velmi často překážejí běžnému provozu nebo ohrožují chodce a maminky s kočárky. Největším rizikem však mohou být pro občany s poruchou zraku.

Dosavadní jednání se společností LIME se minulo účinkem. Požadované podklady tj. potvrzení policie, ministerstva dopravy a dohodu se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých firma nedoložila, a v provozování služby pokračovala. To bylo mimo jiné i důvodem, proč se Praha 2 obrátila na orgány činné v trestním řízení.

„Jsem rád, že v tomto ohledu nebyla a není naše práce marná. Společnost LIME však není jediným provozovatelem. Je naprosto nezbytné jasně definovat podmínky, za jakých může být podobná služba poskytována a kde se mohou tyto dopravní prostředky používat,“ uvedl v souvislosti s prohlášením magistrátu místostarosta Prahy 2 Jan Korseska.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2. Další podrobnosti: Mgr. Andrea Zoulová, tisková mluvčí, odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů, tel.: 236 044 231, mobil: 731 553 188, e-mail: andrea.zoulova@praha2.cz.

Zveřejněno: 04.10.2019 – webadmin@praha2.cz