Praha 2 si připomněla základní kámen Národního divadla. Kdysi z Vyšehradu, dnes z Vinohrad

Místostarosta Jan Korseska se v květnu účastnil slavnosti, kterou si Národní divadlo připomnělo položení svého základního kamene. Tyto kameny pocházely z nejrůznějších koutů republiky, mimo jiné mezi nimi jsou i dva monolity z Vyšehradu (v síni kamenů pod čísly 8 a 9) - tedy z dnešní Prahy 2. Zástupci darujících obcí se sešli v Národním divadle u příležitosti výročí 150 let základního kamene. Piazzeta ND, zvaná náměstí V. Havla, hostila celodenní bohatý program, v jehož rámci zástupci jednotlivých obcí předali i symbolické kameny z roku 2018. Jan Korseska předal letos kámen vinohradský, s logem městské části a letopočtem. Součástí programu byla pro zástupce darujících obcí i prohlídka Národního divadla, s průvodcem z nejpovolanějších - ředitelem Janem Burianem.

Text a foto: kav

Zveřejněno: 04.06.2018 – veronika.trcova@praha2.cz