Praha 2 nechce být ochromena stavebními pracemi. Žádá jejich důslednou koordinaci

 

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Praha 2 nechce být ochromena stavebními pracemi. Žádá jejich důslednou koordinaci

 

V budově radnice Prahy 2 se konalo pracovní setkání správců inženýrských sítí, jež inicioval místostarosta Prahy 2 Jan Korseska. Ten chce do budoucna co nejvíce předcházet opakovaně rozkopaným ulicím, „záplatovaným“ chodníkům a dalším věcem, jež zbytečně znepříjemňují život obyvatelům Prahy 2. Schůzky se účastnily desítky zástupců různých firem, přišli také představitelé magistrátu či Technické správy komunikací.

 

Místostarosta Jan Korseska objasnil, že svolal tuto schůzku proto, aby Praha 2 nedoplácela na neschopnost jednotlivých subjektů domluvit se na koordinaci stavebních a výkopových prací. „Tuto koordinaci by měl sice řídit magistrát a já pevně věřím, že se mu to v nynějším volebním období bude dařit více, než v předchozích letech. Přesto bych sám rád věděl, co městskou část čeká,“ uvedl Korseska. Požádal proto přítomné zástupce poskytovatelů elektřiny, plynu, vody, telefonního a webového připojení, ale i Dopravního podniku hl. m. Prahy, aby nastínili plány svých společností pro příštích pět let. Jednotliví řečníci se shodli na tom, že by také vyšší koordinaci prací uvítali.

„Na příkladu Vinohradské třídy je jasně vidět, že by se jen při troše snahy dala různá omezení zkrátit až o několik let,“ podotkl Korseska. Dodal, že radnici Prahy 2 vadí i následný stav chodníků. „Rád bych předcházel opakovaným výkopům a vrstveným asfaltovým záplatám tím, že by se spojilo více síťařů, udělali postupně potřebné práce a závěrem se složili na trvalou úpravu chodníku. Městská část, ale věřím, že i TSK, by pak dodaly potřebné finance tak, abychom namísto vytlučených a přemrzlých asfaltů měli chodníky s krásnou mozaikovou dlažbou,“ řekl místostarosta Prahy 2.

Další pracovní schůzku svolá dle potřeby, rozhodně však hodlá pokračovat v nastaveném trendu tak, aby byli obyvatelé i podnikatelé Prahy 2 zasaženi potřebnými stavebními pracemi co nejméně a co nejkratší dobu.

Schůzky se za městskou část zúčastnil místostarosta Jan Korseska a vedoucí ODÚR Josef Gál

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 14.03.2019 – webadmin@praha2.cz