Práce na Karlově náměstí omezí dopravu; dočasně nepojede metro C

Mezi stanicemi Pražské povstání a Hlavní nádraží neopojede metro od 4. do 13. 7. 2020.

Z důvodu opravy trati je od soboty 4. července 2020 (zahájení provozu) do neděle 12. července 2020 (ukončení provozu) obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání – Hlavní nádraží.

Náhradní doprava

• V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase Pražského povstání – Vyšehrad – I. P. Pavlova – Muzeum – Hlavní nádraží.
  • Z důvodu uzavření stanice metra Muzeum na lince C není ve stanici umožněn přímý přestup mezi linkami A a C. Využijte náhradní autobusovou dopravu XC, případně lze cestovat i s využitím linky B s přestupy ve stanicích Florenc a Můstek.

Bezbariérové cestování

• Z důvodu chybějícího bezbariérového výstupu ze stanice Pražského povstání doporučujeme pro cestu do centra využít autobusovou linku 135 z oblasti Jižního Města (od stanic Roztyly a Chodov), všechny spoje jsou zajištěny nízkopodlažními vozy.
  • V zastávce Hlavní nádraží je cestujícím na invalidním vozíku (po předchozí domluvě s řidičem) umožněn výstup z vozů linky XC v prostoru u výtahů do haly vlakového nádraží.

Změny v zastávkách autobusů

Pro linku číslo 134 se přemísťuje zastávka Pražského povstání (pro směr Dvorce přibližně o 25 metrů vpřed, pro směr Podolská vodárna přibližně o 20 metrů zpět).

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy XC

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy

Úsek
Karlovo náměstí – Resslova/Ječná

Plánovaný termín: 07/2020 – 10/2020

Předmětem stavby je rekonstrukce komunikace a chodníků v okolí Karlova náměstí v koordinaci s úpravami křižovatek se světelným signalizačním zařízením. Dojde k úpravě nároží křižovatek, přechodů pro chodce a šířkovému uspořádání dopravního prostoru. Vozovka bude s asfaltovým krytem a chodníky z žulové mozaiky. Dojde k úpravě odvodnění. Uliční vpusti budou posunuty případně umístěny nové. Budou dosazeny nové stromy.

Stavba bude zahájena rekonstrukcí křižovatky Karlovo nám. x Resslova. Další etapy budou pokračovat v roce 2021.

DOPRAVNÍ OMEZENÍ:

Částečné omezení dopravy po etapách.

uzavírky

Karlovo náměstí