Pod Nuselskými schody bude parkovací dům se střešní parkovou zelení

Pod Nuselskými schody bude parkovací dům
se střešní parkovou zelení

Praha 2 se rozhodla rozšířit parkovací možnosti na svém území. V místě parkoviště na rozhraní ulic Bělehradská a Pod Nuselskými schody vznikne parkovací dům, který přinese až 150 míst ke stání vozidel rezidentů či návštěvníků Prahy 2.

„Zvolené řešení projektu s částečným zahloubením parkovacího domu s navazující střešní travnatou plochou ke kapli svaté Rodiny se v maximálně možné míře přiblíží historické podobě,“ říká místostarosta Jan Korseska.„Automatický parkovací systém umožní parkovat i osobám se sníženou schopností pohybu. Počítačový systém bude přidělovat výjezdový portál těmto osobám přednostně a do pozice bezbariérově přístupné,“ dodává místostarosta.

„Tato stavba částečně řeší problém s parkováním automobilů v Praze 2. Parkovací dům je v bezprostřední blízkosti zastávky tramvaje. Výhledově bude pouze jednu stanici jízdy tramvají od budoucí stanice trasy D metra – Náměstí bratří Synků,“ vysvětluje místostarosta Jan Korseska

Navržený parkovací dům bude nově dotvářet nároží v ústí ulice Pod Nuselskými schody v křižovatce ulic Bělehradská–Pod Nuselskými schody–Fričova.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 09.09.2019 – webadmin@praha2.cz