Po Vinohradské třídě opět jezdí tramvaje

Tramvajový provoz byl spuštěn o celé dva týdny dřív, než magistrát původně plánoval. Za účasti představitelů hlavního města, Prahy 2 a Prahy 3, Dopravního podniku a stavitelů byla dnes na nové zastávce Italská slavnostně přestřižena páska, pomyslně otevírající opravenou tramvajovou trať mezi Škrétovou a Sudoměřskou. Za Prahu 2 pásku přestřihl a koleje pokřtil místostarosta pro dopravu Jan Korseska. Slavnostní první jízdu v tramvaji T3 Coupé odřídil technický ředitel Dopravního podniku, Jan Šurovský. Trať byla již v havarijním stavu, opravy se dočkala prakticky po čtyřiceti letech. Jak ovšem podotkl místostarosta Korseska, je velká škoda, že se magistrátu nepodařilo skloubit rekonstrukci tratě s dalšími úpravami tak, aby byla Vinohradská třída kompletně hotová.

Text a foto: kav

Zveřejněno: 28.06.2019 – veronika.simkova@praha2.cz