OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,
zde můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 2 a Úřadu Městské části Praha 2. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 2. Dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům.
Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Taktéž nebudou zodpovězeny dotazy s uvedenou nefunkční či falešnou e-mailovou adresou.
Je-li váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku. Kontaktní údaje na jednotlivé členy Rady MČ Praha 2 jsou uvedeny na našich webových stránkách.

 

Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
   
 
*  

1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Povolení pro zastavení autobusu (Martina Černá 26.6.2019 14:26)
  Dobrý den,
  V říjnu budeme otvírat po rekonstrukci hotel Mamaison residence Downtown v ulici Na rybníčku. Můžete mi prosím napsat jak a kde si můžeme zažádat o povolení pro autobusy, které nám budou vozit hosty, aby je mohly v ulici Štěpánská nakládat a vykládat. Předem děkuji za odpověd. S pozdravem, Martina Černá
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.6.2019 16:01)

   Dobrý den,

   v ul. Štěpánská je dopravní značení réservé pro autobusy, max. doba stání 30 min.

   S pozdravem

   Josef Gál

   vedoucí odboru

   dopravy a územního rozvoje

 • Otázka: řidičský průkaz (Josef Kovařík 26.6.2019 8:31)
  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat, jak se postupuje ve věci výměny "prošlého" řidičského průkazu. Už před nějakou dobou mi vypršela platnost řidičského průkazu, bohužel jsem si toho všimnul až teď. Jaký je v této postup? Je potřeba se objednat přes objednávkový systém, nebo můžu přijít v úřední hodiny kterýkoliv den a zažádat o výměnu řidičského průkazu bez nutnosti objednávat se? Moc děkuju za odpověď.
  S pozdravem
  Josef Kovařík
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 26.6.2019 10:10)

   Dobrý den,

   řidičské průkazy i nadále vydává v rámci hl. m. Prahy pouze Magistrát hl. m. Prahy, Registr řidičů odboru dopravněsprávních agend, nikoliv úřady městských částí. Bližší informace k vydávání řidičských průkazů naleznete zde http://www.praha.eu/jnp/cz/potrebuji_resit/zivotni_situace/dopravnespravni_cinnosti/registr_ridicu/registr_ridicu-ridicske_prukazy_vystaveni_vymena.html

   S ohledem na skutečnost, že od 01. 07. 2018 byla zrušena místní příslušnost, můžete k podání žádosti o řidičský průkaz využít na území hl. m. Prahy kromě pracoviště Magistrátu také pracoviště Městského úřadu Černošice, jehož detašované pracoviště je umístěno na území Prahy 2 v ulici Podskalská 1290/19.

   S pozdravem

   Mgr. Martin Libruška

   vedoucí oddělení osobních

   dokladů a evidence obyvatel

   odboru správních agend

 • Otázka: Kácení v ulici Lužická (Jiří Kadeřábek 24.6.2019 9:27)
  Dobrý den, reaguji na předchozí konverzaci. Zpráva o kácení v Lužické opravdu proběhla médii, viz přiložený článek.
  Luzicka-kaceni.pdf  
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 24.6.2019 9:31)
   Dobrý den,

   vlastníkem uličního stromořadí v ulici Lužické je hl. m. Praha a správcem Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s., která si doposud nepodala žádnou žádost na povolení kácení 22 stromů. 

   Odbor životního prostředí
 • Otázka: Nebezpečný kanál v Lipové ulici (Jan Plechatý 21.6.2019 9:59)
  Upozorňuji - ač nejsem občanem Prahy 2 - na nezabezpečený kanál v Lipové ulici č. 22 (poblíž křižovatky s Ječnou ulicí) na chodníku. Kovová deska je pootevřená do šachty, takže např. dětem nebo nevidomým hrozí "prošlápnutí" a vážné ohrožení. Děkuji za případné vyřešení této věci.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.6.2019 10:12)
   Dobrý den,

   děkujeme za podnět, předali jsme ho TSK, a. s., která pozemní komunikace spravuje.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin
 • Otázka: Vstup do metra Karlovo náměstí (Dominika 20.6.2019 14:29)
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné zajistit větší čistotu a bezpečnost v částečně uzavřeném vchodu do metra na Karlově náměstí, který v současné chvíli slouží hlavně jako podchod pod křižovatkou Resslova, Ječná a Karlovo náměstí. Každý den tudy chodím do práce a po vstupu potkávám narkomany, kteří si připravují nebo přímo aplikují dávku či pozůstatky jejich pobytu: jehly, alobal a další odpadky. Také se nezdráhají vykonávat potřebu v prostorách průchodu. Pokud by se situací šlo něco udělat, byla bych Vám velice vděčna nejen já, ale i všichni, kteří tudy každý den prochází a podobné situace vidí.
  Děkuji moc.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.6.2019 10:01)
   Dobrý den, paní Dušková,

   děkujeme za podnět, který jsme předali a. s. Dopravní podnik hl. m. Prahy, jež má tyto prostory v péči, a Městské policii v Korunní ulici, která by měla v této lokalitě zvýšit četnost kontrol.

   Hezký den,

   Odbor životního prostředí
 • Otázka: Kácení v ulici Lužická (Milan Kinský 20.6.2019 15:08)
  Dobrý den, je pravda, že se chystá pokácení dvaadvaceti stromů v ulici Lužická? Pokud ano, můžete o tom prosím podat detailní informace, jedná-li se o vybrané jedince nebo celý úsek, budou-li nahrazeny stejným druhem atd.? Předem díky! MK
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 21.6.2019 7:48)

   Dobrý den,

   vlastníkem uličního stromořadí v ulici Lužické je hl. m. Praha a správcem Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s., která si doposud nepodala žádnou žádost na povolení kácení 22 stromů.

   Odbor životního prostředí

 • Otázka: pokuta (Petr Jungbauer 17.6.2019 20:52)
  Dobrý den, dnes (17.6.2019) přišla mojí matce pokuta za parkování na modré čáře ze dne 19.2.2019 ... můžete mi vysvětlit, proč trvá 4 měsíce!?! než se výmn podaří poslat dopis s žádostí o zaplacení pokuty? Myslel jsem si, že jsme ve 21. století...
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 18.6.2019 10:50)

   Dobrý den,

   samotná oznámení přestupků se dostávají na odbor správních agend s několikaměsíčním zpožděním, které Úřad městské části Praha 2 nemůže nijak ovlivnit - procesně začíná tato cesta mimo náš úřad. Pro Vaši informaci - např. v oznámeních, která jsme obdrželi v květnu tohoto roku, bylo nejvíce oznámení přestupků právě za únor. V souhrnu jde o tisíce položek. Další čas si žádá jejich zpracování, které žádný software negeneruje.

   Hezký den,

   Petr Tomíšek
   webadmin

 • Otázka: Parkování, Karlovo náměstí (Jan Novák 14.6.2019 16:14)
  Dobrý den,

  chtěl jsem se zeptat, jakým způsobem je definováno “vozidlo svatby”? A na základě jakého rozhodnutí byla značka povolující stání “vozidel svatby” umístěna na Karlově náměstí za Městským soudem?

  Děkuji.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.6.2019 13:42)

   Dobrý den, pane Nováku,

   ke stanovení místní úpravy provozu před Novoměstskou radnicí došlo již v roce 2009. Povolení je pro vozidla svatby, a to pouze ve vymezené dny a v čase na parkovací oprávnění, které je k vyřízení na Odboru matrik ÚMČ Praha 2.

   S pozdravem

   Mgr. Josef Tesař

   Odbor dopravy a územního rozvoje

   pověřený vedoucí odd. dopravy

 • Otázka: Sady svatopluka čecha ( Nevyspalý 15.6.2019 18:18)
  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat zdali bude nějak MČ Praha 2 řešit neutěšený stav v Sadech svatopluka čecha. Prostranství kolem fontány se v poslední době stalo party zónou, schází se tam mladí lidé a cizinci kteří jsou ubytovaní v okolních airbnb. Bohužel se neděje, že by se tito lidé po 22. hodině chovali tišeji. Naopak se jejich hlasitost v průběhu večera zvyšuje a tak jsme často probuzeni v noci opileckým křikem. Také často dochází k hudební produkci z přenosných hudebních zařízení. Myslím že je řada těchto lidí posilněna psychotropníma látkama, jak si jinak vysvětlit jejich výdrž, kdy např dnes vydrželi pařit pod našimi okny do desíti dopoledne do rána. Při příjezdu hlídky policie dojde k jejich utišení ale za chvíli se zase nedá spát. Park pak vypadá tak jak vypadá. Rozbité sklo, zvratky, exkrementy. Prosím o okamžité řešení tohoto problému. V posledních letech nám neustále rostou nájmy, silně se zvýšila dopravní zátěž a hluk z toho vyplývající a nyní se tady nedá už ani vyspat. Prosím řešte naše problémy, brzo již to tady nevydržíme a také se odstěhujeme a uvolníme místo dalšímu AirBnb.
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.6.2019 9:11)

   Dobrý den,

   děkujeme Vám za podnět týkající se rušení nočního klidu v prostoru sady Svatopluka Čech. Váš podnět bude projednán na pravidelném setkání s ředitelem městské policie a ředitelem Policie ČR. Městskou policii požádáme, aby v rámci pochůzkové činnosti zde v této oblasti zvýšili v rámci personálních možností svou hlídkovou činnost a operativně zakročili v případě nahlášení rušení nočního klidu nebo veřejného pořádku. Vzhledem k tomu, že dohled nad rušením nočního klidu má v kompetenci výše zmíněná městská policie a policie ČR, bude-li v budoucnu opětovně docházet k rušení nočního klidu, volejte, byť i opakovaně, l. 156 nebo 158. V případě jakékoliv nejasnosti nebo dotazu se můžete na mne kdykoliv obrátit, a to jak telefonicky nebo osobně po předchozí telefonické domluvě.

   S pozdravem

   Vlastimil Kolář

   vedoucí oddělení stížností

   odbor Kancelář tajemníka

 • Otázka: zaplatit parkovani na dalsi mesice jako rezident (Zavodska 13.6.2019 20:10)
  Dobry den, mam zaplacene parkovani jako rezident do kvetna,a jelikoz jsem byla mimo Prahu tak jsem si nestihla zaplatit za dalsi mesice.Da se parkovani taky zaplatit online? Kdyz prijedu v nedeli a teprve v pondeli si muzu zaplatit na dalsi mesice , musim se obavat , ze mi auto odtahnou ? Dekuji za odpoved
  • Odpověď: (Petr Tomíšek (Webadmin) 17.6.2019 7:56)

   Dobrý den, paní Zavodská,

   nejjednodušší bude, když po příjezdu v neděli zaparkujete ve fialové zóně, kde je většinou přes víkend až do pondělního rána 8:00 hodin parkování zdarma - zkontrolujte si na dodatkové tabulce značky, že tomu tak je i v úseku, kde zaparkujete. Naše výdejna parkovacích oprávnění je otevřena v pondělí od 8:00 hodin. Přineste si občanský průkaz a technický průkaz k vozidlu.

   Online jde rezidentské parkovací oprávnění prodloužit přes osobní stránky uživatele, ale to pouze včas před vypršením platnosti parkovacího oprávnění.

   S pozdravem

   Josef Tesař 

Zveřejněno: 12.04.2010 – webadmin@praha2.cz