O anketu Prahy 2 k provozu elektrokoloběžek je zájem. Hlasovat lze ještě dva týdny

O anketu Prahy 2 k provozu elektrokoloběžek je zájem. Hlasovat lze ještě dva týdny

V červencovém vydání Novin Prahy 2 byla zveřejněna anketa pro čtenáře, zda si přejí elektrokoloběžky v ulicích své městské části, či ne. Hlasovat pomocí kuponu z Novin Prahy 2 je možné až do 31. července.

Elektrokoloběžky jsou stále živé téma. Druhá městská část, kde v tuto chvíli není provoz elektrokoloběžek povolen, chce znát názor svých obyvatel. A proto vypsala v Novinách Prahy 2 anketu, zda si lidé tento způsob dopravy v ulicích přejí, či ne. Anketní kupón naleznou zájemci v červencovém vydání Novin, vyplněný jej mohou vhodit do uzamčené schránky v infocentru radnice na náměstí Míru 20, a to každý všední den v otevíracích hodinách (po, st 8:00–17:30, út, čt 7:30–16:00, pá 7:30–13:30). Je možné si Noviny také stáhnout v elektronické podobě z webu www.praha2.cz a kupón si vytisknout. Prozatím odhadem hlasovaly desítky lidí, zájemci mají možnost tak učinit až do 31. července. Tři vylosovaní účastníci ankety budou odměněni dárkem. „Výsledky ankety zveřejníme v zářijovém vydání Novin Prahy 2. A samozřejmě k nim při našem dalším rozhodování přihlédneme,“ uvedl místostarosta pro oblast dopravy Jan Korseska.

„Elektrokoloběžky měly původně sloužit jako alternativa k automobilové dopravě, kterou je Praha 2 velmi zatížena. Ale dobrý nápad následovalo nevhodné provedení. Koloběžky ohrožují bezpečnost chodců, překážejí vozíčkářům, kočárkům či nevidomým osobám. Rádoby zaparkované se povalují na ulicích, na přechodech, ale i ve stavebních výkopech. Proto zatím není provoz elektrokoloběžek na území městské části povolen,“ vysvětlil místostarosta Korseska. „Čekáme, až nám provozovatel předloží dokumenty, které jsme požadovali – tedy dohodu se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých a vyjádření ministerstva dopravy, nebo Policie ČR, že vybavení elektrokoloběžek splňuje podmínky pro jízdu na silnici,“ dodal místostarosta.

V současné chvíli se v ulicích Prahy 2 pohybují sdílená elektrokola „freebike“. Jejich provoz začal 1. dubna, po území druhé městské části na zkušební dobu jednoho roku. „Pak chceme vyhodnotit situaci i dodržování podmínek, které jsme si vzájemně určili,“ doplnil Korseska. Pro Prahu 2 je zásadním požadavkem, aby elektrokola (stejně jako případně v budoucnu elektrokoloběžky) jezdila výhradně po silnicích.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 17.07.2019 – webadmin@praha2.cz