Nové hřiště Na Rybníčku přivítalo první děti

Nové dětské hřiště s moderními hracími prvky dnes slavnostně otevřela městská část Praha 2 v lokalitě Na Rybníčku poblíž kostela sv. Štěpána. Hřiště je veřejně přístupné a je určeno zejména dětem od tří do dvanácti let.

Je to již desáté dětské hřiště na území městské části Praha 2. „Hřiště Na Rybníčku se nachází v klidné lokalitě jinak rušné části centra města, kde moc příležitostí k dětským hrám není. Zařídili jsme ho s respektem k jeho umístění v historickém jádru Prahy, tomu odpovídá kovové oplocení ve stejném designu, jaký má plot u kostela sv. Štěpána, a část povrchu z pražské žulové kostky,“ říká místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek, v jehož kompetenci je územní rozvoj.

Městská část Praha 2 vynaložila na stavební práce necelých 3,5 milionu korun. Děti mohou využívat různé herní prvky, např. kolotoč, hrad, kreslicí tabule, pérové houpačky „tykadla“ a „autíčko“ nebo technickou průlezku. Městská část v rámci rekonstrukce nechala doplnit trávník i nízké keře a opravila lavičky. Nové hřiště u kostela sv. Štěpána nahradilo původní hrací plochu, která je nyní součástí nově otevřených jeslí Na Rybníčku.

Nové hřiště Na Rybníčku přivítalo první děti

Hřiště Na Rybníčku je nyní otevřeno od 8:30 do 19 hodin, od 1. května do 30. září bude přístupné od 8 do 21 hodin. Na noc se bude zamykat.

Lokalita Na Rybníčku získala svůj název podle starodávné osady, která se rozkládala kolem nynějšího kostela sv. Štěpána. Původní farní kostel byl nahrazen gotickým chrámem, s jehož stavbou bylo započato v roce 1367. Kostel je doplněn samostatnou zvonicí. Lokalita je významná i románskou rotundou sv. Longina.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 02.10.2018 – webadmin@praha2.cz