Na radnici bylo zahájeno vzpomínkové období před Dnem válečných veteránů

Ve vestibulu Úřadu městské části Praha 2 dnes zapálili někteří zastupitelé v čele se starostkou Janou Černochovou svíčku za padlé vojáky. Přítomen byl i ředitel odboru pro válečné veterány ministerstva obrany, plk. Eduard Stehlík. Svíčky zapálili u pietního koutku, v němž najdou zájemci informaci o Dni válečných veteránů, modlitbu za padlé i báseň Na polích flanderských, která dala vzniknout symbolu Dne válečných veteránů – vlčímu máku. A také knihu, do níž mohou zapsat vzkazy našim vojákům. Starostka ji pak předá zástupcům armády. Pietní koutek doplňuje lavice ke Dni válečných veteránů, kterou radnice zakoupila v roce 2015.

V tomtéž roce také městská část přichystala první program ke Dni válečných veteránů, symbolicky na náměstí Míru. Letos si připomeneme Den válečných veteránů již počtvrté, opět na náměstí Míru, a to v pátek 9. 11. Po dopoledním bloku základních škol se bude konat oficiální zahájení ve 14.00.

Text: kav
Foto: vin