Na obnovu chodníků chtějí radní Prahy 2 poskytnout 20 milionů korun

Na obnovu chodníků chtějí radní Prahy 2 poskytnout 20 milionů korun

Radní Prahy 2 na svém dnešním zasedání doporučili zastupitelstvu městské části schválit poskytnutí 20 milionů korun na obnovu chodníků. Peníze z rozpočtu městské části mají být použity na rekonstrukci chodníků, které jsou ve velmi špatném nebo havarijním stavu.

Celkem se jedná o osm ulic na území Prahy 2, kde celkový rozsah předpokládaných stavebních prací přesáhne plochu 3300 m². „Je zapotřebí začít s opravou chodníků ještě letos, protože vloni opravy znemožnily administrativní komplikace spojené s transformací Technické správy komunikací na akciovou společnost. Jsme rádi, že letos jsme ve spolupráci s magistrátem našli způsob, jak peníze z rozpočtu městské části převést. Na tyto účely uvolníme 20 milionů korun, což je dvojnásobek finanční částky, s jakou jsme počítali vloni při plnění našeho chodníkového programu,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Jan Korseska.

Vlastníkem chodníků je hlavní město Praha a jejich údržbu má na starost Technická správa komunikací. Letošní novinka spočívá v tom, že peníze městské části by měly být rovnou přeposlány do rozpočtu hlavního města. To celou záležitost urychlí.

Během letošního roku mají být rekonstruovány tyto ulice: Americká, Balbínova, Bruselská, Hájkova, Kladská, Na Smetance, Pod Slovany a Varšavská. V ulicích Kladská a Na Smetance by chodníky měly částečně dostat povrch z historické pražské mozaiky.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 05.02.2018 – webadmin@praha2.cz