Na Tylově náměstí byly opět otevřeny trhy

Po několikaměsíční pauze se na Tylovo náměstí vracejí farmáři se svými produkty. Tržiště bude provozovat vítěz veřejné soutěže, konsorcium CITY FARM. Slavnostní zahájení sezony se odehrálo v pondělí 15. dubna 2019 za přítomnosti radních městské části Praha 2. Hudební doprovod zajistila staropražská Hašlerka.

Trhy budou provozovány pět dní v týdnu od 8 do 18 hodin. Jejich součástí mají být také tematické soboty s různým zaměřením –  např. Vinohradské masopustní trhy a Vinohradský Masopust, Fler jarmark (přehlídka amatérských výtvarníků a tvůrců), Sousedské trhy, což je obdoba blešího trhu, Dny středomořské kuchyně, Svatomartinské trhy nebo přehlídka lokální vinohradské gastronomie Jak chutnají Vinohrady. Také má v plánu speciální programy jako akce Tylák žije – setkání při ochutnávce produktů mladých začínajících podnikatelů, Dětské dny na Tyláku – kreativní dílny se zaměřením na amatérské vaření a pečení, soutěže o ceny vyhlášené MČ Praha 2, zapojení škol apod.   

Otvírání trhu bylo spojeno s malou anketou – návštěvníci měli možnost vzkázat pořadatelům, jaký sortiment by tu viděli nejraději. Dvakrát to vyhrála zmrzlina. Každý z vylosovaných získal kupón, za který si mohl pořídit zboží v určité hodnotě.  

Text: red
Foto: len
Zveřejněno: 15.04.2019 – webadmin@praha2.cz