Městská část Praha 2 má nové vedení

Městská část Praha 2 má nové vedení

Zastupitelé zvolili starostku a radu

Zastupitelé městské části Praha 2 zvolili na svém ustavujícím zasedání v pondělí 5. listopadu 2018 nové vedení radnice. V radě městské části jsou na základě koaliční smlouvy, podepsané v úterý 23. října, čtyři zástupci ODS, po dvou za TOP 09 a sdružení ANO a jeden za OSB.

Navržení kandidáti byli v tajném hlasování zvoleni většinou hlasů nových zastupitelů. Ve funkci starostky tak v nadcházejícím funkčním období pokračuje Jana Černochová (ODS). Místostarosty jsou za ODS Jan Korseska, Alexandra Udženija a Václav Vondrášek, za TOP 09 Michael Grundler, za ANO Jan Kolář a za OSB Jaroslav Šolc. Jako radní městské části budou nově působit Michal Zuna (TOP 09) a Renata Kašická (ANO).

Zastupitelé také volili předsedy výborů zastupitelstva. Kontrolní výbor povede Robert Veverka (Česká pirátská strana), finanční výbor Jan Ruml (Starostové a nezávislí) a majetkový výbor Jan Recman (ODS).

V komunálních volbách 5. a 6. října 2018 dali voliči v městské části Praha 2 najevo spokojenost s dlouhodobou politikou radnice. Občanská demokratická strana vyhrála s výrazným náskokem – dostala 32,34 % hlasů, tomu odpovídá zisk 13 mandátů. Vyzkoušená koalice ODS, TOP 09 a OSB bude dál pokračovat, posílena třemi zvolenými zastupiteli za ANO 2011. Součet koaličních zastupitelů 21 z celkových 35 hlasů dává možnost radnici Prahy 2 pokračovat v rozvoji městské části ve prospěch všech obyvatel.

Ustavující jednání ZMČ Praha 2

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 05.11.2018 – webadmin@praha2.cz