Dvojkoví patrioti pomáhají svým sousedům

Nadační fond Dvojka srdcem

Dvojkoví patrioti pomáhají svým sousedům

Nadační fond Dvojka srdcem je jedním z „chytrých“ projektů v sociální oblasti, které připravila městská část Praha 2. Fond byl založen z iniciativy místostarostky Prahy 2 Alexandry Udženija. Radnice si od něj slibuje propojení místních patriotů s lidmi v jejich sousedství, kteří potřebují pomoc. Nadační fond Dvojka srdcem už má své první dárce i obdarované. Jeho patronkou se stala herečka Simona Postlerová.

Dvojka srdcem dává příležitost všem, kteří mohou a chtějí darovat finanční prostředky lidem ve svém okolí. Smyslem nového projektu je podpora nejzranitelnějších skupin obyvatel, což jsou zejména senioři a děti. „U nás na dvojce jsme pověstní svým patriotismem. Nadační fond Dvojka srdcem bude plnit naprosto zásadní roli prostředníka, někoho, kdo spojuje obyvatele i podnikatele z Prahy 2 a nasměruje potřebnou podporu,“ říká starostka Jana Černochová.

„Nápad na založení nadačního fondu vznikl z potřeby propojit dvojkové patrioty, kteří chtějí přispívat na charitu, s těmi, kdo nějakou pomoc nutně potřebují. Už máme první dárce, kteří poskytli konkrétní pomoc konkrétním lidem. Díky našemu fondu Dvojka srdcem se podařilo získat polohovací postel a zdravotní matraci pro dvě seniorky z Prahy 2 a vybavení pro mladého sportovce. Chtěla bych touto cestou oslovit další obyvatele a podnikatele Prahy 2 či lidi, kteří mají jednoduše Prahu 2 rádi, aby zvážili možnost využít našeho fondu a přispět na konkrétní pomoc obyvatelům naší městské části,říká místostarostka pro sociální oblast a iniciátorka celého projektu Alexandra Udženija.

Žádost o poskytnutí nadačního příspěvku je ke stažení na webových stránkách nadačního fondu www.dvojkasrdcem.cz či k vyzvednutí např. v informační kanceláři Úřadu MČ Praha 2. Darovat lze na účet veřejné sbírky – č. ú. 5298268319/0800, a to buď adresně pomocí zveřejněného příběhu podporované osoby na webových stránkách, nebo neadresně. Správní rada pak určí, ke komu příspěvek poputuje.

Nadační fond Dvojka srdcemuž se může pochlubit prvními příspěvky, které pomohly zjednodušit život s hendikepem dvěma seniorkám a udělat radost malému sportovci. Prostředky nadačnímu fondu poskytly společnost Gordic, s. r. o., která má pobočku v Praze 2, a společnost TRV, s. r. o.

První tři obdarovaní obyvatelé Prahy 2

Paní Květuše, 91 let

Květuše Jeřábková prožila celý život v Praze 2. Navzdory všemu, co život přinesl, je veselá a touží být stále co nejvíce soběstačná. Nové polohovací lůžko pořízené z příspěvku nadačního fondu jí v tom výrazně pomůže. „Už se nemusím trápit tím, jak se dostanu z vozíku na lůžko. Byla to každý večer velká námaha,“ pochvaluje si.

Paní Kateřina, 77 let

Kateřina Čekanová potřebovala pomoci velice rychle. Je čerstvě po operaci a má bolesti. Zdravotní ortopedickou matraci by si ze svého skromného důchodu nemohla pořídit, úhrada pojišťovnou v jejím případě také nepřicházela v úvahu. Pomoc od Nadačního fondu Dvojka srdcem pro ni znamená rychlé řešení bolestivých nocí. „Mé bolavé tělo je nadačnímu fondu vděčné a já taky.“

Chlapec, 15 let

Žije sám s otcem, který je těžce nemocný. Snaží se pracovat z domova, jeho zdravotní stav ale výrazně limituje pracovní schopnosti. Příjem rodiny je proto velmi nízký. Chlapec se dobře učí. Rád sportuje a v létě se věnuje sportovnímu lezení a jízdě na kole. Otec si nemůže dovolit uhradit vybavení pro tyto sporty, které by chlapci udělalo velkou radost.

Zprávu zpracoval odbor Kancelář starostky a vnějších vztahů ÚMČ Praha 2.

Další podrobnosti: Mgr. Ilona Chalupská, vedoucí odboru Kancelář starostky a vnějších vztahů,

tel.: 236 044 282, mobil: 724 727 224, e-mail: ilona.chalupska@praha2.cz.

Zveřejněno: 22.03.2018 – webadmin@praha2.cz