Děti z příměstského tábora navštívily radnici Prahy 2 (vloženo video)

Starostku městské části dnes navštívilo sedmnáct dětí z příměstského tábora Domu dětí a mládeže Prahy 2.  Tábor se nazývá "Procházky Prahou“ a z velké části se věnuje právě Praze 2. Děti se setkaly se starostkou v zasedací místnosti rady městské části, kde si půl hodiny příjemně a bezprostředně povídaly. Starostka na sebe prozradila, že měla jezevčíka, ráda zpívá písničky u táboráku a jako malá hrála na klavír. Na děti zapůsobilo, že v komunální politice působí Jana Černochová již – pro ně nepředstavitelných – jednadvacet let.

Dále si děti prohlédly jednací sál zastupitelstva a podívaly se na Prahu z přilehlé terasy. Pak se zástupkyní tajemníka úřadu Andreou Horákovou navštívily oddělení osobních dokladů a podívaly se, jak se vyrábí občanský průkaz.  Závěrem zevrubně prozkoumaly radniční babybox.

Městská část pro děti i jejich dospělý doprovod nachystala drobné dárky a na oplátku starostka dostala od dětí koláž, kterou vlastnoručně vyrobily, čokoládu a květinu.

red
Foto: vin