Děti soutěží o nejkrásnější vánoční stromek (vloženo video)

Adventní zdobení dnes přivedlo na náměstí Míru desítky malých i velkých dětí ze škol v Praze 2. Vlastnoručně vyrobenými ozdobami z různých materiálů zkrášlovaly devatenáct stromků, které pro tento účel zakoupila městská část Praha 2 a nechala je v květináčích převézt do spodní části náměstí Míru.

Každý smrček ozdobily děti některé z deseti základních a devíti mateřských škol, jejichž zřizovatelem je městská část Praha 2. Co stromek, to jiná škola nebo školka.

„Nekladli jsme jim žádná omezení, výzdobu jsme ponechali čistě na dětské fantazii a tvůrčí invenci. Letos poprvé soutěží i naše mateřské školy. Když jsme vloni viděli, jak to žáky základních škol baví a s jakým zájmem si pak Pražané jejich výtvory prohlížejí, rozhodli jsme se letos zapojit i nejmenší děti,“ říká starostka Prahy 2 JanaČernochová, v jejíž gesci je oblast školství. 

Ozdobené smrčky zůstanou na náměstí Míru až do Štědrého dne. Od 1. prosince budou na facebooku Prahy 2 fotografie jednotlivých stromečků a lidé je budou moci až do 22. 12. lajkovat. Stromeček s nejvyšším počtem lajků bude před Štědrým dnem umístěn do kostela sv. Ludmily, kde setrvá až do Tří králů. A děti ze školy, ať už mateřské či základní, které vítězný stromek ozdobily, dostanou věcné ceny od městské části. 

red, foto: len

 

 

 

 

 

Zveřejněno: 30.11.2018 – webadmin@praha2.cz