Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  >
  • Úřad městské části byl z důvodu havárie vody uzavřen

29.05. 2020
    Z důvodu poškození vodovodního řadu na náměstí Míru byl ve čtvrtek 28. května Úřad městské části Praha 2 uzavřen. Dnes již je veřejnosti otevřen do 13 hodin.
  • Změny ve výdeji parkovacích oprávnění

26.05. 2020
    Osobní stránka uživatele (OSU) zjednodušuje vyřizování parkovacích oprávnění.
  • Na Karlově náměstí budou zkoumány prostory krytu

26.05. 2020
    Rada městské části Praha 2 schválila na svém jednání výpůjčku části nemovitosti parku Karlovo náměstí společnosti Rehwaldt Till pro průzkum protileteckého krytu. Ten mimo jiné určí přesnou pozici a stav krytu a bude sloužit pro návrh dokumentace k revitalizaci parku Karlovo náměstí. Stavebně technický průzkum protileteckého krytu, jehož vstup se nachází v blízkosti pomníku Elišky Krásnohorské u vstupu do vestibulu metra B, bude probíhat v termínu od 1. do 14. června.
  • Praha 2 nebude zvyšovat nájemné o výši inflace

25.05. 2020
    Rada městské části na svém jednání v pondělí 25. května 2020 rozhodla, že se nájemné v obecních bytech letos zvyšovat nebude. Rozhodnutím Rada revokovala své usnesení z února letošního roku o zvýšení nájemného u smluv o nájmu bytových prostor o míru inflace pro období od 1. července 2020. Vedení radnice nechce své občany v této nelehké době ještě zbytečně zatěžovat zvyšováním výdajů za bydlení.
  • Daň z nemovitosti se na dvojce nezvyšuje

25.05. 2020
    Ke konci tohoto měsíce je splatná roční daň z nemovitosti. Pro mnohé Pražany jde o další finanční zásah do už tak zatíženého rodinného rozpočtu. Obyvatelé dvojky, kteří vlastní dům nebo byt, jako jedni z mála za ni zaplatí stejně jako v předešlých letech. Vloni o tom rozhodli radní Prahy 2.
  • Chodníky v Praze se opravují (vloženo video)

22.05. 2020
    Praha 2 letos pokračuje v opravách povrchu chodníků na území městské části. Pokračují práce na výměně sítí v pražských Vinohradech a v druhé polovině roku se pak počítá s dokončením rekonstrukce chodníků ve Vyšehradské ulici. Jen loni se podařilo v Městské části opravit šest a půl tisíce metrů čtverečních chodníků.
  • Přístřešek v Bělehradské už slouží veřejnosti

22.05. 2020
    Praha 2 nechala v prostoru zastávky MHD v Bělehradské ulici vybudovat přístřešek. Ten už plně slouží veřejnosti a chrání cestující, kteří čekají na tramvaj před nepřízní počasí.
  • Informační centrum v Jaromírově ulici se vrací do plného provozu

22.05. 2020
    Od pondělí 25. května bude Informační centrum v Jaromírově ulici č. 23 v plném provozu jako před omezeními vyvolanými nouzovým stavem.
1234>

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  >
  • Informační centrum v Jaromírově ulici se vrací do plného provozu

22.05. 2020
  • Nový termín jednání zastupitelů a změna místa konání

27.04. 2020
    Rada městské části Praha 2 na svém 9. řádném jednání konaném 27. dubna 2020 schválila nový termín 7. řádného zasedání Zastupitelstva městské části Praha 2. Z důvodu současných omezení se termín posouvá na pondělí 11. 5. 2020, konat se bude ve Velkém sále Novoměstské radnice.
  • Praha 2 vychází vstříc podnikatelům

02.04. 2020
    Radní Prahy 2 v pondělí 30. bžezna na svém jednání schválili svůj záměr pomoci živnostníkům a podnikatelům, na které dopadají krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem.
  • „OŠETŘOVNÉ“ PRO OSVČ

01.04. 2020
    POZOR ZMĚNA PODMÍNEK PRO PODÁNÍ ŽÁDOSTI O „OŠETŘOVNÉ“ NELZE PODAT NA ŽIVNOSTENSKÝ ÚŘAD – žádost lze podat pouze na Ministerstvo průmyslu a obchodu.
1234>