Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  >
  • MČ Praha 2 prodává část domu v Šafaříkově ulici

21.02. 2018
    Odbor majetku a investic připravuje záměr prodeje ideální ¾ nemovitosti Šafaříkova 358/9, Praha 2 formou veřejné soutěže – aukce. V
  • 95 let od úmrtí Aloise Rašína

21.02. 2018
    Jak u busty ve vstupní aule Úřadu MČ Praha 2, tak u jeho pamětní desky v Žitné ulici si městská část připomněla úmrtí jednoho ze zakladatelů českého státu, Aloise Rašína.
  • Babybox na radnici Prahy 2 dnes zachránil další miminko

19.02. 2018
    Šesté dítě bylo dnes odloženo do babyboxu na radnici Prahy 2. Záchranáři jej převezli do nemocnice U Apolináře. Do babyboxu v budově radnice Prahy 2, u vchodu z Jugoslávské ulice, dnes někdo v 9.55 vložil dítě. Bylo zabalené do deky tak, že z kamerového snímku nebylo ihned zjevné, zda se skutečně jedná o miminko. Systém však samozřejmě okamžitě zalarmoval příslušné osoby včetně starostky Prahy 2 Jany Černochové.
  • Praha 2 ocenila ty, kteří zasahovali u požáru hotelu v Náplavní ulici

16.02. 2018
    Za náročný a profesionální zásah při lednovém požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici v Praze 2 ocenila jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému městská část Praha 2. Starostka Jana Černochová na Novoměstské radnici dne 15. února každému ze 150 přítomných hasičů, policistů, záchranářů a dalších osobně poděkovala a předala dárky od městské části. Akce se zúčastnili také místostarostové Alexandra Udženija a Martin Víšek.
  • Praha 2 si připomněla 73 let od náletu o Popeleční středě (vloženo video)

15.02. 2018
    Stejně jako v roce 1945, i letos připadá 14. únor na Popeleční středu. Nešťastný spojenecký nálet na sklonku války zasáhl značnou část Prahy 2 a zmařil 701 životů. Zemřelé připomíná ojedinělá pamětní deska, kterou nechala na budově Všeobecné fakultní nemocnice zřídit městská část Praha 2 v roce 2015
  • Starostka s místostarostou poděkovali školačce, která zachránila život

14.02. 2018
    Starostka MČ Praha 2 Jana Černochová spolu s místostrostou Martinem Víškem zavítali včera do ZŠ Londýnská, aby zde předali ocenění a věcné dary od městské části čtrnáctileté žákyni školy.
  • Praha 2 na Seznamu světového dědictví UNESCO

09.02. 2018
    První z cyklu přednášek uspořádaných v souvislosti s výstavou Stavby století republiky v Praze 2 v ÚMČ byla 8. února věnována loňskému pětadvacátému výročí zápisu historického centra Prahy do Seznamu světového dědictví UNESCO. Zájemcům nejen z řad členů klubu přednesl poutavý výklad odborník bezpochyby nejpovolanější – Doc. PhDr. Josef Štulc. Památkář a historik, který v devadesátých letech stál v čele Státního ústavu památkové péče a byl přítomen v roce 1992 na jednání Výboru UNESCO v Santa Fé v USA, kde se žádosti ČR o zapsání na seznam projednávaly.
  • Proběhne šetření životních podmínek v domácnostech

06.02. 2018
    Český statistický úřad organizuje v roce 2018 v souladu se zákonem č. 89/1995 Sb., o státní
    statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, každoroční výběrové šetření o životních
    podmínkách domácností v České republice pod názvem „Životní podmínky 2018“ (EU-SILC),
    které navazuje na předchozí ročníky tohoto šetření.
1234>

Aktuálně z úřadu