Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  >
  • Tisková konference k Vinobraní na Grébovce 2018

18.09. 2018
    Ve Viničním altánu se potkali zástupci městské části Praha 2, otec Stanislav, farář u kostela sv. Ludmily, správce vinohradu Grébovka Iveta Bulánková, předseda představenstva společnosti Komwag, a. s., Jaroslav Stružka a další, aby představili nabídku a program letošního Vinobraní na Grébovce.
  • Budovu ZŠ Sázavská rozzářil videomapping

17.09. 2018
    V neděli 16. září večer se budova základní školy v Sázavské ulici rozzářila v audiovizuální projekci nazvané Synagoga Monument. Přihlížející Pražané si společně se starostkou městské části Janou Černochovou a dalšími zástupci radnice připomněli 120. výročí Vinohradské synagogy, která v těchto místech stála od roku 1898.
  • Na Vyšehradě se slavilo 100 let republiky

15.09. 2018
    Na Vyšehradě probíhala v sobotu 15. září velkolepá oslava první republiky. Ve vyšehradském parku čekala na návštěvníky spousta zábavy, ale také poznání, jak vypadala medicína a studentský život mediků v průběhu historie samostatného československého státu.
  • Pouliční slavnost roztančila Americkou ulici

15.09. 2018
    Americká ulice hýřila v sobotu 15. září barvami. Starostka Prahy 2 Jana Černochová zde odpoledne zahájila mexickou slavnost ke Dni nezávislosti, kdy početné publikum zpívalo, tančilo a tleskalo.
  • Galerie čestných občanů Prahy 2 je bohatší o devět jmen (vloženo video)

18.09. 2018
    Další úctyhodné osobnosti vstoupily ve čtvrtek 13. září 2018 do dvorany slávy naší městské části. Titul čestný občan uděluje Praha 2 osobnostem, které v Praze 2 žijí nebo jsou s ní nějak spjati, od roku 2004. Letos mohla o jménech adeptů spolurozhodovat i veřejnost.
  • Nadační fond Dvojka srdcem slaví půlroční výročí (vloženo video)

13.09. 2018
    V březnu byl představen ojedinělý projekt, nadační fond městské části Praha 2, nazvaný Dvojka srdcem. Jeho cílem je propojit ty, kdo pomoc potřebují, s těmi, kdo pomáhat mohou a chtějí, to vše v rámci Prahy 2. Že se věc daří, shrnula po půl roce činnosti fondu iniciátorka jeho vzniku, místostarostka Alexandra Udženija.
  • Další aukce nájmů by se měly uskutečnit ještě do začátku října (vloženo video)

13.09. 2018
    Praha 2 úspěšně soutěží nájmy v obecních bytech. Poslední aukce se konala počátkem září, místostarosta Michael Grundler nicméně předpokládá, že do voleb, tedy do 5. 10., by se mohla ještě jedna aukce uskutečnit. Více informací naleznete včas na webu a fcb Prahy 2.
  • Praha 2 vzpomněla na svého rodáka Jaroslava Foglara (vloženo video)

13.09. 2018
    Na oblíbených místech Jaroslava Foglara pokřtila v pondělí 10. září starostka Jana Černochová dřevěné vyřezávané lavičky jako vzpomínku na známého spisovatele, který se narodil v Praze 2 a žil zde desítky let.
1234>

Aktuálně z úřadu