Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  >
  • Praha 2: Strážníků je málo a noví hned tak nebudou (vloženo video)

14.01. 2021
    Městská policie v Praze 2 má přijít o 14 tabulkových míst. Důvod? Magistrát snížil rozpočet Městské policie hlavního města Prahy. Dlouhodobě v Praze 2 chybí téměř dvacet strážníků, v budoucnu jich tedy v ulicích dvojky může být ještě méně než dosud.
  • Klienti a zaměstnanci Centra sociálních služeb Praha 2 dostali vakcínu proti Covid-19

12.01. 2021
    Klienti a zaměstnanci Centra sociálních služeb Praha 2 podstoupili o víkendu očkování proti onemocnění Covid-19. Vakcínu už dostali senioři, kteří o očkování projevili zájem a jejich zdravotní stav jim to umožnil. Městská část Praha 2 teď plánuje pomoc při očkování seniorů ve věkové kategorii 80 let a více, které by mělo začít v nejbližších dnech.
  • Praha 2 testuje systém chytrého zavlažování v parcích, ušetří za vodu i energie (vloženo video)

15.01. 2021
    Radnice městské části Praha 2 bude i letos pokračovat v testování systému chytrého zavlažování v parcích. Naváže tak na pilotní projekt z loňského roku v Sadech Bratří Čapků, který ukázal, že chytré zavlažování dokáže snížit spotřebu vody až o jednu čtvrtinu a šetří energie. Je to tak další konkrétní krok v rámci projektu Udržitelná dvojka, kterým se radní Prahy 2 aktivně snaží řešit důsledky klimatických změn.
  • Městská část Praha 2 získala další ocenění

11.01. 2021
    Starostka Jana Černochová převzala z rukou ředitele Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) Davida Feltla ocenění za nejlépe spolupracující organizaci.
  • Starostka se drží na vrcholu popularity

05.01. 2021
    Jak populární jsou starostové jednotlivých městských částí? Na to se se minulý měsíc snažil odpovědět průzkum agentury Phoenix research on-line. A výsledek? V metropoli je nejoblíbenější dvojková starostka Jana Černochová, která vede Prahu 2 již čtvrté volební období.
  • Soutěž o návrh revitalizace parku U Hradeb

30.12. 2020
    Městská část Praha 2 vyhlásila soutěž o návrh na revitalizaci území, které se nachází mezi ulicí Horská a novoměstským opevněním. Cílem otevřené soutěže je najít návrh s nejvhodnějším přístupem k jeho obnově z pohledu architektonického a krajinářského řešení. Soutěžící mohou své návrhy podávat do 22. 2. 2021 a výsledky by měly být zveřejněny v březnu.
  • Provozní doba sběrných dvorů během svátků

28.12. 2020
    Provozní doba zůstává zachována, v období neděle a státních svátků budou sběrné dvory hl. m. Prahy uzavřeny. Výjimkou je pak zkrácená provozní doba ve středu 23. 12. 2020 (do 15:00 hod.) a ve čtvrtek 31. 12. 2020 (do 13:00 hod.).
  • Změna režimu úřadu MČ Praha 2

04.01. 2021
    Změna režimu úřadu MČ Praha 2 v důsledku krizového opatření vlády ČR.
1234>

Aktuálně z úřadu