Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  >
  • NEpleteme pomlázky s Městskou policií Praha 2

03.04. 2020
    Jedenáctý ročník oblíbené akce „Pleteme pomlázky s Městskou policií Praha 2“ má kvůli probíhajícímu nouzovému stavu zcela jinou podobu. Navzdory současným krizovým opatřením však malí koledníci o tento symbol Velikonoc nepřijdou. Strážníci jim upletené pomlázky zanechají u vybraných škol.
  • UPOZORNĚNÍ!!! Informace pro rodiče k zápisům

02.04. 2020
    DŮLEŽITÁ INFORMACE PRO RODIČE K ZÁPISŮM DO 1. TŘÍD: Tento rok mimořádně NENÍ nutné dokládat potvrzení o trvalém pobytu dítěte. Bydliště si ředitelé ověří na ÚMČ Praha 2 po ukončení zápisu.
  • Praha 2 začala svým občanům rozdávat dezinfekci na ruce - rozšířena výdejní doba

03.04. 2020
    Radnice začala od čtvrtka 2. dubna vydávat občanům s trvalým pobytem v Praze 2 dezinfekci na ruce. Celkem v prvních dnech rozdá cca 1500 litrů dezinfekčního roztoku.
  • Praha 2 chce pomoci samoživitelkám a samoživitelům

01.04. 2020
    Praha 2 si uvědomuje pravděpodobnost ekonomického dopadu současných krizových opatření vlády na životní úroveň a soběstačnost některých rodin, zejména samoživitelek a samoživitelů a je připravena jim nabídnout pomocnou ruku.
  • Terénní jednání s ředitelkami mateřských škol

02.04. 2020
    Další porada starostky Prahy 2 Jany Černochové, do jejíž gesce spadá oblast školství, se uskutečnila ve středu 1. dubna na hřišti Základní a mateřské školy Na Smetance, tentokrát s vedením mateřských škol. Zúčastněné ředitelky společně řešily zápisy do školek i jejich letní provoz.
  • Na kostele svaté Ludmily na náměstí Míru vlají státní vlajky

30.03. 2020
    Slavnostní vyvěšení státní vlajky České republiky na věžích kostela sv. Ludmily na náměstí Míru v pondělí 30. března je poctou dni 100. výročí uzákonění státní vlajky Československé republiky a dnešní České republiky. Státní vlajka vlaje také na budově Úřadu městské části Praha 2.
  • Praha 2 zintenzivnila úklid a dezinfekci veřejného prostranství (vloženo video)

31.03. 2020
    Přestože díky krizovým opatřením v ulicích lidí viditelně ubylo a je i na první pohled méně nepořádku, radnice Prahy 2 se rozhodla situaci nepodcenit.
  • Praha 2 vychází vstříc podnikatelům

02.04. 2020
    Radní Prahy 2 v pondělí 30. bžezna na svém jednání schválili svůj záměr pomoci živnostníkům a podnikatelům, na které dopadají krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem.
1234>

Aktuálně z úřadu

1 2 3 4 5  >
  • Praha 2 vychází vstříc podnikatelům

• „OŠETŘOVNÉ“ PRO OSVČ

01.04. 2020
    POZOR ZMĚNA PODMÍNEK PRO PODÁNÍ ŽÁDOSTI O „OŠETŘOVNÉ“ NELZE PODAT NA ŽIVNOSTENSKÝ ÚŘAD – žádost lze podat pouze na Ministerstvo průmyslu a obchodu.
  • Změny v provozu Úřadu městské části Praha 2

Vážení obyvatelé Prahy 2,

v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu kvůli pandemii koronaviru je Úřad městské části Praha 2 nucen přistoupit k organizačním opatřením upravujících jak provoz, tak návštěvní hodiny pro veřejnost.
  • Změny v podnikání s realitami

28.02. 2020
    Dne 3. března 2020 nabývá účinnosti zákon č. 39/2020 Sb., o realitním zprostředkování a o změně souvisejících zákonů (zákon o realitním zprostředkování), kterým se mimo jiné i novelizuje zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů a zavádí novou vázanou živnost „Realitní zprostředkování“ a mění rozsah živnosti volné.
1234>