Aktuálně z MČ Praha 2

1 2 3 4 5  >
  • Vinohradský florbalový oddíl vyhrál první ligu

22.06. 2018
    S pohárem za vítězství v první lize a postupem do superligy, zcela nejvyšší soutěže v ČR, se přišli na vinohradskou radnici pochlubit členové florbalového oddílu TJ Sokol Královské Vinohrady.
  • Na Karlově náměstí se slavil Mezinárodní den jógy

22.06. 2018
    Mezinárodní den jógy pod záštitou Velvyslanectví Indie v ČR a starostky MČ Praha 2 Jany Černochové oslavila nezisková organizace Jóga v denním životě na Karlově náměstí,...
  • Vzpomínka na generála Eliáše

19.06. 2018
    Jako každoročně, i letos vzpomněla městská část na vinohradského rodáka, kterému bylo v roce 2005 uděleno čestné občanství Prahy 2 in memoriam, brigádního generála Aloise Eliáše. Byl jediným premiérem okupované země, který se aktivně účastnil domácího protinacistického odboje, a také jediným premiérem, který byl za svou činnost během války popraven – nacisté jej zastřelili 19. 6. 1942 v Praze-Kobylisích. Proto byl právě dnes u jeho pamětní desky, umístěné na domě ve Francouzské ulici, zavěšen smuteční věnec s nápisem Nikdy nezapomeneme!
  • Pietní akt v Resslově ulici

19.06. 2018
    Desítky lidí dnes dopoledne přihlížely pietnímu aktu před pravoslavným chrámem sv. Cyrila a Metoděje v Praze 2.
  • Praha 2 odhalila originální památník parašutistům padlým v kostele sv. Cyrila a Metoděje

19.06. 2018
    Pamětní destičky vsazené do chodníku u kostela sv. Cyrila a Metoděje připomínají, že v těchto místech před 76 lety padlo v boji sedm československých výsadkářů z Velké Británie.
1234>

Aktuálně z úřadu