placené stání banner Interaktivní mapa mobilní verze

Akce

Aktuálně z MČ

Probíhající akce

Aktuálně z MČ

 • Babybox na radnici Prahy 2 dnes zachránil další miminko

  19.02. 2018
  Šesté dítě bylo dnes odloženo do babyboxu na radnici Prahy 2. Záchranáři jej převezli do nemocnice U Apolináře. Do babyboxu v budově radnice Prahy 2, u vchodu z Jugoslávské ulice, dnes někdo v 9.55 vložil dítě. Bylo zabalené do deky tak, že z kamerového snímku nebylo ihned zjevné, zda se skutečně jedná o miminko. Systém však samozřejmě okamžitě zalarmoval příslušné osoby včetně starostky Prahy 2 Jany Černochové.
 • Praha 2 ocenila ty, kteří zasahovali u požáru hotelu v Náplavní ulici

  16.02. 2018
  Za náročný a profesionální zásah při lednovém požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici v Praze 2 ocenila jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému městská část Praha 2. Starostka Jana Černochová na Novoměstské radnici dne 15. února každému ze 150 přítomných hasičů, policistů, záchranářů a dalších osobně poděkovala a předala dárky od městské části. Akce se zúčastnili také místostarostové Alexandra Udženija a Martin Víšek.
 • Praha 2 si připomněla 73 let od náletu o Popeleční středě (vloženo video)

  15.02. 2018
  Stejně jako v roce 1945, i letos připadá 14. únor na Popeleční středu. Nešťastný spojenecký nálet na sklonku války zasáhl značnou část Prahy 2 a zmařil 701 životů. Zemřelé připomíná ojedinělá pamětní deska, kterou nechala na budově Všeobecné fakultní nemocnice zřídit městská část Praha 2 v roce 2015
 • Starostka s místostarostou poděkovali školačce, která zachránila život

  14.02. 2018
  Starostka MČ Praha 2 Jana Černochová spolu s místostrostou Martinem Víškem zavítali včera do ZŠ Londýnská, aby zde předali ocenění a věcné dary od městské části čtrnáctileté žákyni školy.
 • Praha 2 na Seznamu světového dědictví UNESCO

  09.02. 2018
  První z cyklu přednášek uspořádaných v souvislosti s výstavou Stavby století republiky v Praze 2 v ÚMČ byla 8. února věnována loňskému pětadvacátému výročí zápisu historického centra Prahy do Seznamu světového dědictví UNESCO. Zájemcům nejen z řad členů klubu přednesl poutavý výklad odborník bezpochyby nejpovolanější – Doc. PhDr. Josef Štulc. Památkář a historik, který v devadesátých letech stál v čele Státního ústavu památkové péče a byl přítomen v roce 1992 na jednání Výboru UNESCO v Santa Fé v USA, kde se žádosti ČR o zapsání na seznam projednávaly.